Nova pobjeda košarkaša Međimurja

DRUGO KOLO 2. MUŠKE LIGE SJEVER

Košarkaši Međimurja i nakon drugog kola 2. muške košarakaške lige sjever ostaju neporaženi. Igrači Maria Novak s gostovanja u Virju vratili su se pobjedom 95:75.

Ekipa Podravca 2 koja se natječe u ligi van konkurencije nije mogla biti konkurentna Čakovčanima, ali ih je dobrano namučila. Nakon prve četvrtine koju gosti iz Međimurja dobijaju s 18:14 utakmica se prelomila. Čakovčani dižu igru u obrani na viši nivo i iz toga slijede lako koševi iz protuudara i na poluvremenu je već plus 21. I početak drugog poluvremena bio je nastavak prethodnih minuta. Gosti povećavaju prednost na 30 koševa, ali tada slijedi pad u igri. “Imali smo seriju pogrešaka u napadu i nekoliko izgubljenih lopti, loših dodavanja i protivnik nam se vratio u igru. U jednom trenutku stigli su na 11 koševa zaostatka” izjavio je poslije utakmice trener KK Međimurje Mario Novak. Ipak, rotacijom igrača i fantastičnim šutem za tri poena Stjepana Kranječeca čakovečka momčad rješava pitanje pobjednika. Trener Novak uz Stjepana Kranjčeca pohvalio je i Mislava Kranjčeca te Igora Drka. Istaknuo je kako je i svoje prve seniorske minute odigrao Jan Jančec koji je prije nekoliko dana navršio 15 godina. Čestitao je i mladoj ekipi Podravca 2 na velikoj borbenosti i zalaganju.

U sljedećem kolu Međimurje na svom parketu dočekuje Viroviticu. “To je vrlo neugodan ekipa i ako želimo upisati pobjedu moramo koncentriranije ući u dvoboj. Prije svega to znači manji broj grešaka kod dodavanja, ali i čvršća i agresivnija obrana” rekao je Novak najavivši susret.

Nakon 2. kola 2. muške lige sjever na vrhu su dvije neporažene ekipe; Međimurje i Bjelovar s 4 osvojena boda. Virovitica je četvrta s 3 boda.