77 medalja za Čakovečki plivački klub

ČAKOVEČKI PLIVAČI BLISTALI NA

NA REGIONALNOM PRVENSTVU HRVATSKE U VUKOVARU

Regionalno prvenstvo Hrvatske za Regiju IV, održano 24. i 25. studenoga Vukovaru bilo je posljednje natjecanje za mlađe juniore, juniore i seniore na kojem su mogli isplivati limite za nastup na Prvenstvu Hrvatske. Između 130 plivačica i plivača iz 13 klubova Regije IV koji su se natjecali u gradu na Dunavu bilo je i devetero članova ČPK-a. Treneri Marin Horvat i Goran Kolarić na istok zemlje poveli su: Kaju Sabol, Vitu Pintarić, Gloriu Požgaj, Hannah Ereiz, Emu Medved, Antonia Šanteka, Tina Furdija, Adama Šinjorija i Frana Kovačeca. Djevojke i mladići iz Čakovca sveukupno su osvojili 77 medalja od čega 32 zlata, 26 srebra i 19 bronci. Trener Kolarić kazao je kako je očekivao dobre nastupe, ali da ni u najoptimističnijoj varijanti nije mogao prognozirati takvu žetvu odličja. „Nakon dobrog početka sezone, nastavili smo kvalitetno raditi i posljedica toga je zadržavanje visoke razine forme. Dobra je to vijest uoči najvažnijeg natjecanja krajem godine, Prvenstva Hrvatske“ izjavio je. Dodao je i kako gotovo nije bilo discipline u kojoj Čakovčani nisu bili na postolju. „Prometnuli smo se u jedan stabilan i jak klub kontinentalnog dijela domovine“ poručio je. Natjecanje u Vukovaru bila je i prilika za posjet Memorijalnog groblja žrtava Domovinskog rata. 

Medalje su osvojili:

400m slobodno

  • Gloria Požgaj – srebro u kategoriji mlađih juniora

50m leđno

  • Kaja Sabol – zlato u kategoriji juniora i seniora

  • Ema Medved – zlato u kategoriji mlađih juniora, srebro u kategoriji juniora i seniora

  • Hannah Ereiz – srebro kod mlađih juniora, bronca kod juniora i seniora

  • Antonio Šantek – srebro kod juniora i bronca kod seniora

  • Tin Furdi – zlato kod mlađih juniora i bronca kod juniora

  • Adam Šinjori – srebro kod mlađih juniora

200m leptir

  • Adam Šinjori – zlato kod seniora, juniora i mlađih juniora

50m slobodno

  • Kaja Sabol – srebro kod seniora i juniora

  • Ema Medved – srebro kod mlađih juniora

  • Hannah Ereiz – bronca kod mlađih juniora

  • Tin Furdi – zlato kod mlađih juniora, srebro kod juniora i senioraž

100m leptir

  • Hannah Ereiz – bronca kod mlađih juniora

  • Adam Šinjori – srebro kod mlađih juniora i bronca kod juniora

200m slobodno

  • Ema Medved – bronca kod mlađih juniora

200m prsno

  • Tin Furdi – bronca kod mlađih juniora

100m leđno

  • Kaja Sabol -zlato kod seniora i juniora

  • Hannah Ereiz – zlato kod mlađih juniora, srebro kod seniora i juniora

  • Ema Medved – srebro kod mlađih juniora, bronca kod seniora i juniora

  • Antonio Šantek – srebro kod seniora i juniora

  • Adam Šinjori – srebro kod mlađih juniora

100m slobodno

  • Ema Medved – bronca kod seniora, juniora i mlađih juniora

  • Tin Furdi – zlato kod mlađih juniora, srebro kod seniora i juniora

200m leđno

  • Kaja Sabol – zlato kod seniora i juniora

  • Hannah Ereiz – zlato kod mlađih juniora i bronca kod seniora i juniora

  • Ema Medved – srebro kod mlađih juniora

  • Gloria Požgaj – bronca kod mlađih juniora

  • Antonio Šantek – zlato kod seniora i juniora

  • Adam Šinjori – zlato kod mlađih juniora, srebro kod sniora i juniora

50m leptir

  • Adam Šinjori – srebro kod mlađih juniora

200m mješovito

  • Tin Furdi – zlato kod seniora, juniora i mlađih juniora

800m slobodno

  • Gloria Požgaj – zlato kod seniora, juniora i mlađih juniora

Štafete

4x50m slobodno

  • Plivačice (Sabol, Medved, Požgaj i Ereiz) srebro u kategoriji juniora i seniora

  • Plivači (Šantek, Furdi, Šinjori i Kovačec ) srebro u kategoriji seniora i zlato u kategoriji juniora

4x50m mješovito

  • Plivačice (Sabol, Medved, Požgaj i Ereiz) zlato u kategoriji sniora i juniora

  • Plivači (Šantek, Furdi, Šinjori i Kovačec ) zlato i kategoriji juniora i bronca kod seniora

4x100m mješovito

  • Plivačice (Sabol, Medved, Pintarić i Ereiz) zlato u kategoriji seniora i juniora

  • Plivači (Šantek, Furdi, Šinjori i Kovačec ) zlato u kategoriji seniora i juniora

Plasman na Prvenstvo Hrvatske do sada je osiguralo čak 12 plivačica i plivača.

Prvenstvo Hrvatske – Rijeka, 21-2.12.2018.

  • Antonio Šantek, Kaja Sabol, Tin Furdi, Adam Šinjori, Ema Medved, Gloria Požgaj i Hannah Ereiz.

Kadetsko prvenstvo Hrvatske – Zagreb, 9.-10.2.2019.

  • Sven Furdi, Matija Tropša, Marta Horvat, Vida Kolarić i Meri Furdi

(Tomislav Jakopec)

Tvoj share je nekome vrijedna informacija!
O autoru
Međimurje Press – specijalizirani vremenski zapisnik koji donosi najnovije i pouzdane vijesti iz Međimurja.

Vezane vijesti

Komentiraj

*