Međimurje Press
IT

MIS i MIK ekipno 2. i 3. u državi

Dana 5.1.2021. godine, s početkom u 18h, održan je Dan Hrvatskog saveza informatičara 2020., shodno okolnostima, ovaj puta u “online izdanju”. Trenutak je to kada se proglašavaju najbolji informatičari i ekipe u državi za školsku godinu 2019./2020.

Članovi udruga Mladi informatičari Strahoninca (MIS) i Međimurskog informatičkog kluba Čakovec (MIK) svake godine sudionicu su prestižnih natjecanja koje organizira Hrvatski savez informatičara (HSIN), a to su Hrvatska logo liga i Hrvatsko otvoreno natjecanje u informatici. Shodno rezultatima naši učenici sudjelovali su i na Hrvatskoj juniorskoj olimpijadiHrvatskoj olimpijadi, Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi i Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi.

Natjecatelji udruge “Mladi informatičari Strahoninca” (MIS) još jednom su potvrdili svoj prestiž te tako obranili naslov državnog vice prvaka osvojivši ekipno 2. mjesto u državi u kategoriji osnovnih školačiji je voditelj bio je Dejan Drabić, mag. inf.

Natjecatelji udruge “Međimurski informatički klub Čakovec (MIK) i Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec”, u srednjoškolskoj kategoriji, također su obranili uspjeh iz prijašnje godine te osvojili ekipno 3. mjesto u državi, čiji je voditelj bio Miljenko Blažeka, prof.

Gledajući pojedinačne rezultate, natjecatelji udruga MIS i MIK osvojili su također odlične rezultate. Bilo je mnogo natjecatelja unutar 10 najboljih u državi, no kako to biva, nekima su prva 3 mjesta “pobjegla” tek za koji bod.

U kategoriji Hrvatske logo lige2. mjesto u državi 3. razreda osnovnih škola osvojio je Jakov Marodi.

U kategoriji Hrvatskog otvorenog natjecanja informatici1. mjesto u državi 4. razreda osnovne škole osvojio je Ivano Lukačević, dok je Saša Ovčarić osvojio 2. mjesto u državi 5. razreda osnovne škole.

Od srednjoškolaca, Martin Josip Kocijan je osvajač 2. mjesta u državi za 4. razrede u kategoriji Hrvatsko otvoreno natjecanje u informatici.

Dio natjecatelja uspio se plasirati na Hrvatsku juniorsku informatičku olimpijadu (JHIO) te na Hrvatsku informatičku olimpijadu (HIO). S obzirom na plasman na HIO-u te izbornim pripremama, Martin Josip Kocijan izabran je u Hrvatsku olimpijsku reprezentaciju te je sudjelovao na Srednje europskoj informatičkoj olimpijadi (CEOI) na kojoj je osvojio brončanu medalju, a na Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi (IOI) osvojio također brončanu medalju.

Školska godina 2019./2020. bila je još jedna u nizu uspješnih godina za međimurske natjecatelje, što je posljedica rada Centra izvrsnosti informatike Međimurske županije, vrijednog i napornog rada natjecatelja i njihovih mentora i predavača. Nadamo se uspješnoj potpori u radu Centra izvrsnosti kako bi se kontinuitet uspjeha nastavio i u budućnosti. Iza ovih uspjeha nalazi se još mnogo učenika koji u našem centru razvijaju svoju izvrsnost, koja je neizbježan faktor u budućem razvoju gospodarstva, ali i cjelokupnog društva.