Međimurje Press
Sport+

13. Županijski polumaraton “Kalnik-Križevci” i 9. Krapinski ringišpil!

U aubotu, 10.09.2022. u Križevcima je u organizaciji Zajednice sportskih udruga grada Križevci održan tradicionalan, sad već i 13. Županijski polumaraton “Kalnik – Križevci – 22 KTC”. Ove godine se trčalo od Kalnika prema Križevcima, a ukupno je u utrku polumaratona uspješno završio 91 natjecatelj. Budući da se i ova utrka bodovala za kup SZH, dio naših članova također se odlučio za nastup na ovoj utrci. Pobjednik utrke bio je Ivan Dračar (HAAK Mladost) u vremenu 1:11:55 ispred drugoplasiranog Ante Živkovića (AK Dubrovnik)- 1:13:33 i trećeplasiranog Danijela Pečeka (AK Kvarner Rijeka)- 1:13:41. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Marija Vrajić (AK Maksimir) – 1:25:01 ispred Jasmine Ilijaš (TK Marathon 95)-1:25:42 dok je treća bila Doris Blažević (TK Zrinski/AK Fit)- 1:28:50. Čestitke svima našima koji su uspješno završili uitrke, a postigli su slijedeće rezultate:

Žene:

8. Marta Šimunić – 1:53:31- (ŽS – 4.)

12. Jasenka Šimunčić – 1:56:04 (Ž45- 3.)

Muški:

30. Dragutin Furdi – 1:40:15 – (M40-3.)

31. Tomislav sabolić – 1:41:28 – (M35-5.)

34. David Stepan – 1:46:43 – (M35-7.)

53. Neven Šimunčić – 1:56:05 – (M50-8.)

59. Ivica Bubnjarić – 2:00:34 – (M50-10.)

69. Nikola Stepan – 2:04:16 – (M40-10.)

Još jednom čestitke svima, a posebno Jasenki Šimunčić koja i nakon ove utrke drži vodeće mjesto u generalnom poretku žena za KUP SZH. Još su dvije utrke do kraja pa se nadamo da će tako i ostati.

A imali smo i predstavnicu na utrci “3.Križevačka osmina”, mladu Zaru Klopotan koja je dionicu od 5,28 km istrčala za 24:02 i osvojila 7. mjesto u generalnom poretku. Bravo i za našu mladu Zaru.

9.Krapinski ringišpil

Nikola Štefanić 1. na 10 km,Franjo Kolarić 2., Vladimir Slunjski 2. na 20 km, Valentina Štefanić 1. na 5 km

Danas, 11.09.2022. je u Krapini u organizaciji TK Maraton Krapina održana utrka popularnog naziva 9. Krapinski ringišpil. S obzirom da je kružna staza (krug 2,5 km ) moglo se nastupiti u utrkama na 2,5 km, 5 km, 10 km i u utrci na 20 km. Također su održane i dječje utrke na kraćim dionicama. Ukupno je u svim utrkama nastupilo oko 150 natjecatelja. Svakako najvredniji rezultat postigao je naš Nikola Štefanić koji je u solo utrci na 10 km istrčao odlično vrijeme 35:16 i uvjerljivo pobijedio. Bitno je za napomenuti da se u svakom krugu svladavala i određena uzbrdica pa je time taj rezultat još i vrijedniji. Bravo i velika čestitka Nikoli na odličnoj utrci i pobjedi. Na izvrsno 2. mjesto plasirao se naš novi član Franjo Kolarić koji je istrčao vrlo dobrih 41:59. Bravo i za našeg Franceka!

U utrci na 20 km (8 krugova) pobijedio je Zvonimir Vlahović(TK Maraton Krapina)- 1:18:35. Naš Vladimir Slunjski istrčao je također odličnu utrku i s rezultatom 1:19:22 plasirao se odmah iza njega na 2. mjesto. Bravo i za našeg Vladeka! Dobro utrkom priključio mu se i Zvonko Artić koji je ovih 20 km istrčao za 1:29:00. Čestitke i našem Zvonacu na uspješno završenoj utrci.

U utrci na 5 km (2 kruga) također smo imali predstavnicu. Naša nova članica Valentina Štefanić istrčala je ovih 5 km za vrijednih 21:45 i uvjerljivo pobijedila. Čestitka na odličnoj utrci i pobjedi. Bravo Valentina!