44. Novogodišnja utrka – Varaždin 2023

U nedjelju 01.01.2023. je Varaždinu u organizaciji ZSUG Varaždin, tradicionalno, već po 44. put sa startom točno u ponoć startala 44. Novogodišnja utrka, prvi sportski događaj u Hrvatskoj u novoj godini.

Po iznenađujuće toplom vremenu za ovo doba godine utrku od 4,6 km uspješno je završilo 376 natjecatelja, a pobjednik je i ove godine bio Ante Živković (AK Fit) u vremenu 14:13. Naš najbolji trkač Andrej Hladnik istrčao je odličnu utrku i sa zaostatkom od samo 6 sekundi (14:19) iza pobjednika osvojio 2. mjesto. Na 3. mjesto plasirao se Josip Meštrić (BK Maraton Beciklin) s vremenom 14:28. Velika čestitka Andreju na odličnoj utrci i novom pobjedničkom postolju!

Simona Jambrošić 2.

U ženskoj konkurenciji opet je slavila prošlogodišnja pobjednica Tea Faber (AK Dubrovnik) kojoj je ove godine za pobjedu trebalo 16:04. Naša Simona Jambrošić također je istrčala odličnu utrku u vremenu 16:27 što je bilo dostatno za 2. mjesto u generalnom poretku kod žena. Na 3. mjesto plasirala se Petra Katanec (AK Dinamo) u vremenu 17:04. Bravo za Simonu i još jednom čestitka na odličnoj utrci!

Odličnu utrku istrčala je i naša Marina Godinić koja je s vremenom 17:27 osvojila 4. mjesto. Bravo i za Marinu. Naravno da čestitke idu i svim ostalim našim članovima koji su nastupili u ovoj utrci te sretno utrčali u Novu 2023. godinu.