[AK VARAŽDIN] Kotoripska petnajstica 2022 i Zrmanja Trail 2022.

Kotoripska 15-ica

Marina Godinić 2. na 15 km

U nedjelju, 04.09.2022. je u Kotoribi u organizaciji TK Kotoripski begači održana tradicionalna kros utrka popularnog naziva Kotoripska petnajstica. Kao i uvijek, nastupiti se moglo na dvije različite dionice i to u glavnoj utrci na 15 km te u utrci građana na 3 km. Po vrućem i sparnom vremenu ukupno je u obje utrke nastupilo rekordnih 145 trkača. S obzirom da se i ova utrka ujedno bodovala i za kup SZH jedan dobar dio naših članova odlučio se za nastup i na ovoj utrci.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Neven Jurković (TK Ivančica) u vremenu 1:00:02 ispred klupskog kolege Ivice Plantaka – 1:02:04, dok se 3. mjestom morao zadovoljiti Bruno Hlebar (Velik Bukovec ) u vremenu 1:02:28. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Monika Jalšovec (Štrukovec) u vremenu 1:13:44. Naša Marina Godinić unatoč crijevnim problemima ipak je uspješno okončala utrku na 2. mjestu u vremenu 1:16:26 dok je 3. mjesto osvojila Dijana Novak (AK Međimurje) – 1:17:33. Velika čestitka Marini koja je i uz probleme ipak uspješno završila utrku. Naravno da velika čestitka ide i svim ostalim našim članovima koji su uspješno završili utrku i ostvarili slijedeće rezultate:

Muški

• 10. Darko Kutnjak – 1:05:50 (M40 – 4.)
  • 11. Franjo Kolarić – 1:06:15 (M50 – 2.)
  • 16. Kristijan Cesar – 1:09:41 (M30 – 3.)
  • 21. Šimunčić Goran – 1:10:59 (M20 – 3.)
  • 22. Dragutin Furdi – 1:11:17 (M40 – 7.)
  • 24. Tomislav Sabolić – 1:13:15 (M30 – 5.)
  • 32. Hrvoje Balent – 1:15:46 (M30 – 9.)
  • 37. David Stepan – 1:17:32 (M30 – 11.)
  • 45. Josip Lacković – 1:20:27 (M50 – 7.)
  • 46. Božo Šegović – 1:21:00 (M60 – 2.)
  • 47. Filip Njegovec – 1:21:12 (M20 – 6.)
  • 50. Neven Šimunčić – 1:21:52 (M50 – 8.)
  • 57. Nikola Stepan – 1:25:34 (M40 – 12.)
  • 58. Srećko Bihar – 1:25:44 – (M40 – 13.)
  • 68. Romano Šegović – 1:28:04 (M20 – 8.)

Žene

• 2. Marina Godinić -1:16:26 (Ž30 – 2.)
  • 5. Anica Lacković – 1:20:26 (Ž50 – 1.)
  • 6. Jasenka Šimunčić – 1:21:51 (Ž40 – 2.)
  • 8. Martina Pahek – 1:25:45 (Ž20 – 1.)
  • 12. Mia Furdi – 1:27:04 (Ž-Juniorke – 1.)

Budući da se ova utrka bodovala i za kup SZH s novoosvojenim bodovima i dalje je vodeća u generalnom poretku ostala naša Jasenka Šimunčić. Bravo za našu Jasenku i sve ostale.

Ana Goričanec 1. u utrci građana na 3 km

U utrci građana na 3 km imali smo samo jednu, ali vrijednu predstavnicu Anu Goričanec koja je uvjerljivo pobijedila u vremenu 13:34. Bravo i za našu mladu Anu!

Zrmanja Trail 2022 Challenger

U nedjelju, 04.09.2022. je na rijeci Zrmanji u prekrasnom prirodnom ambijentu u organizaciji Treking lige održan neobičan i izazovan trail popularno nazvan Zrmanja Trail 2022 Challenger. Nastupiti se moglo u tri različite utrke dužina 7 km, 13 km ili 26 km. Na utrci od 13 km nastupio je dio naših odvažnih članova koji su osim razgledavanja i uživanja u prekrasnoj prirodi uspješno završili utrku i ostvarili zapažene rezultate.

Najbolji od naših bio je Mario Sakač koji je istrčao odličnu utrku u vremenu 1:33:38 i osvojio visoko 31. mjesto u konkurenciji čak 221 natjecatelja. Bravo za našeg Mareka! Naravno da čestitke idu i ostalima našima:

• 32. Mirjana Čilaš – 2:22:25
  • 40. Petra Sakač – 2:38:17
  • 90. Damir Čilaš – 2:38:23

Još jednom bravo za sve, a za nagradu je uslijedilo kupanje u prekrasnoj rijeci Zrmanji.