[AK VARAŽDIN] Paula Šimunčić i Goran Marković 2. na utrci “Murščak”

U subotu, 13.08.2022. je u Domašincu u organizaciji NK Dinamo iz Domašinca, održana sad već i 4. po redu utrka popularnog naziva “Murščak”. Natjecatelji su mogli odabrati između dvije ponuđene dužine utrka – duža od 12 km i kraća od 4,5 km. Ukupno je u obje utrke nastupilo oko 170 natjecatelja. S obzirom da se utrka bodovala i za kup SZH dio članova AK VARAŽDIN odlučio se za nastup na ovoj utrci, a postignut je i niz dobrih rezultata.

Najbolji na dugoj utrci bili su Paula Šimunčić i Goran Marković koji su osvojili 2. mjesto u muškoj i ženskoj konkurenciji apsolutno. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Dubravka Horvat u vremenu 55:00 dok je Paula imala vrijeme 56:21. Na 3. mjesto plasirala se Monika Jalšovec u vremenu 56:29. Čestitka Pauli na odličnoj utrci i novom pobjedničkom postolju.

Velika čestitka ide i Goranu Markoviću koji je također osvojio 2. mjesto u konkurenciji muškaraca apsolutno. Goranu je za pretrčati ovih 12 km trebalo 45:44. Bolji od njega bio je samo Jurica Tomac (AK Međimurje) u vremenu 44:28. Trećim mjestom morao se zadovoljiti Neven Jurković (TK Ivančica) u vremenu 46:11. Bravo za Gorana, a naravno i za sve ostale koji su ostvarili slijedeće rezultate:

Rezultati 12 km

Muški

• 7. Kristijan Cepanec – 48:30 (M20 – 1.)
  • 8. Melko Ciglar – 48:52 (M40 – 3.)
  • 10. Goran Šimunčić – 49:41 (M20 – 2.)
  • 13. Darko Kutnjak – 50:05 (M40 – 6.)
  • 23. Dragutin Furdi – 55:04 (M40 – 12.)
  • 30. Andrej Zadravec – 58:40 (M40 – 14.)
  • 35. Neven Šimunčić – 1:01:43 (M50 – 6.)

Žene

• 2. Paula Šimunčić – 56:21
  • 6. Jasenka Šimunčić – 1:01:42 (Ž40 – 1.)

Pobjeda Ane Goričanec u utrci na 4,5 km

Utrka Murščak - Ana Goričanec

U utrci na 4,5 km predstavnica AK Varaždin Ana Goričanec pobijedila je u vremenu 19:15. Samo dvije sekunde iza Ane na 2. mjesto se plasirala Iris Jambrešić (TK Marathon 95) – 19:17, dok je 3. mjesto osvojila Lea Kos u vremenu 19:31. Bravo za Anu i njezinu novu pobjedu!

Utrka Murščak - Jasenka Šimunčić

S obzirom da se utrka bodovala za kup SZH, nakon novih bodova najbolji iz AK Varaždin su Jasenka Šimunčić koja je i dalje vodeća sa 986 bodova i Dragutin Furdi na 4. mjestu te Goran Šimunčić na 5. mjestu. Naravno da čestitka ide i svima ostalima koji su u plasmanu, a već ove subote je na redu nova utrka koja se boduje za kup – Trail Sveti Juraj na Bregu. Sretno svima!