Međimurje Press
Sport+

Ekipa U-12 KK Međimurje od srijede na OP Hrvatske u Zagrebu!

Osim „standardnih“ šest ekipa mlađih uzrasta od kojih su se čak četiri osvojile nekih od pobjedničkih
pehara Regije Sjever(U-11, U-13, U-15 i U-17), u ovoj sezoni bila je aktivna i naša momčad dječaka U-
12 koja je igrala s vršnjacima najbolju zagrebačku ligu ZKS-a i osvojila treće mjesto.

Upravo će ova ekipa Međimurja završiti ovogodišnju sezonu mlađih kategorija na tradicionalnom
Otvorenom prvenstvu Hrvatske koje se igralo u uzrastu U-12 dugi niz godina krajem lipnja, ali je
Covid kriza poremetila ovu tradiciju.

Sada se opet vraća nakon tri godine u zagrebačkoj Dubravi od srijede 22. lipnja u organizaciji HKS-a,
KSZ-a i KK Dubrava Furnir starta Otvoreno U12 prvenstvo Hrvatske za mlađe dječake i mlađe
djevojčice.
Kako bi što spremnije dočekali ovaj turnir dječaci koji konkuriraju za U-12 ekipu igrali su na turniru
prijateljskog kluba u austrijskom Grazu s dvije ekipe u kojem je Međimurje 1 osvojilo treće mjesto.
Mogao je taj turnir u jakoj konkurenciji slovenskih, austrijskih, mađarskih i hrvatskih klubova i otići
na našu stranu, ali najvažnije je bilo dati priliku što većem broju igrača kako bi dobili što kvalitetniju
natjecateljsku minutažu. Međimurje 2 koje je turnir odigralo uglavnom s igračima od kojih je
mnogima ovo bilo prvo pravo igračko iskustvo osvojili su također vrlo dobro 6. mjesto u konkurenciji
devet ekipa. Na ovom turniru igrala je i U-10 ekipa i osvojila 8. mjesto u svojem uzrastu.
Sada pak od srijede 22. lipnja slijedi nastup U-12 ekipe Međimurja u Zagrebu u konkurenciji svih
najboljih hrvatskih klubova.

Nastup je prijavilo 36 muških i 13 ženskih ekipa, a kroz četiri dana natjecanja u SD Dubrava i
dvoranama OŠ Granešina i Mato Lovrak očekuje nas 120 utakmica. Posljednjih 20 utakmica (petak i
subota) biti će prenošene putem live streama na HKS-tv.

Naša ekipa smještena je u zahtjevnoj skupini A u kojoj igra čak pet ekipa. Uz favorita Cedevitu Junior
tu su još dvije zagrebačke ekipe: Zagreb i i Vučići Wolfscubs, te Oliva Vodnjan koja dolazi iz
ponajboljeg kluba istarske škole košarke.
Dvije najbolje ekipe iz svake skupine plasirat će se u osminu-finala i nadamo se da će naša ekipa
Međimurja izboriti ulazak u završnicu.

PH U12 – DJEČACI, SKUPINA A
22.06.2022. 08:10 Cedevita Junior – Zagreb(SD Dubrava)
22.06.2022. 09:20 Cedevita Junior – Vučići Wolfscubs(SD Dubrava)
22.06.2022. 11:40 Vučići Wolfscubs – KK Međimurje(SD Dubrava)
22.06.2022. 14:00 KK Međimurje – Oliva Vodnjan(SD Dubrava)
22.06.2022. 19:50 Oliva Vodnjan – Zagreb(SD Dubrava)
23.06.2022. 09:20 Vučići Wolfscubs – Zagreb(OŠ Granešina)
23.06.2022. 09:20 Oliva Vodnjan – Cedevita Junior(OŠ Granešina)

23.06.2022. 11:30 Cedevita Junior – KK Međimurje(OŠ Granešina)
23.06.2022. 12:20 Oliva Vodnjan – Vučići Wolfscubs(SD Dubrava)
23.06.2022. 13:25 KK Međimurje – Zagreb(SD Dubrava)

Voliš košarku? Pridruži se KK Međimurje Čakovec

Košarkaški klub Međimurje Čakovec poziva sve zainteresirane na upis u Školu košarke koja započinje na čakovečkim vanjskim terenima već u srpnju ove 2022. godine.

Pozivaju se dječaci koji vole sport i košarku između 8 i 12 godina da se uključe u našu Školu košarke, a nekoj od naših starijih uzrasnih ekipa mlađih kategorija mogu se pridružiti i svi drugi zainteresirani dječaci i mladići između 13 i 17 godina starosti.

Sa svim našim mlađim uzrastima od 9 do 19 godina KK Međimurje, koji su u protekloj sezoni zabilježili najbolje rezultate od svih klubova Regije Sjever, rade licencirani treneri.

Roditelji, vaši najmlađi mogu očekivati redovite treninge sa iskusnim trenerima, domaće i gostujuće utakmice gdje će djeca stvoriti nova poznanstva i iskustva, druženja, sastanke i mnogo više toga u  Košarkaškom klubu Međimurje iz Čakovca.

Pridružite nam se već danas! Pošaljite poruku ili nazovite 098 134 7457 (Stjepan Novak).