JKL 14. kolo: Odlična zadnja četvrtina Međimurja protiv Cedevite Junior!

Nakon uskrsnih blagdana nastavljena je Jedinstvena košarkaška liga HKS-a koja ulazi u svoju završnicu.
Naše Međimurje je u unaprijed odigranoj utakmici 14. kola protiv Cedevite Junior koja je odigrana u
četvrtak navečer u lijepo uređenom Cedevitinom košarkaškom kampusu na zagrebačkom Velesajmu
doživjelo očekivani uvjerljivi poraz 118-59 (29-10, 35-15, 35-13, 19-21).

Selekcionirani kadetski sastav Cedevite jednog uz Zadar i Cibonu glavnog kandidata za naslov
hrvatskog prvaka u ovoj kategoriji čini dobar dio ekipe koja igra i za juniorsku U-19 ekipu koja će ovaj
vikend igrati za ulazak u Final Four u toj kategoriji zbog čega je i ova utakmica pomaknuta za ranije, što
najbolje govori o tome koliko je fizički i kvalitetno jači od našeg sastava.

Stoga veseli činjenica da je Međimurje dobilo zadnju četvrtinu utakmice 21-19, kada smo konačno počeli
pogađati i podigli postotak šuta, te pokazali da se može puno ravnopravnije odigrati bez obzira što je s
druge strane puno starija, znatno viša i fizički jača ekipa.

U redovima Međimurja najraspoloženiji je bio najmlađi Nikola Hren s 19 poena, a uz njega istaknuo se
hrabrom igrom još jedan 14-godišnjak Niko Šarić, te Franjo Kranjčec s 13 ubačaja i 5 asistencija i Jakov
Horvat s 10 koševa i najviše u ekipi – 4 skoka.

Nakon većeg dijela utakmice 12. kola u Šibeniku koja je nesretno izgubljena, zadnjih deset minuta ove
utakmice je putokaz kako doći do barem jedne pobjede u završnici lige, u vrlo jakoj konkurenciji starijih i
fizički moćnijih protivnika.

Naime, nakon domaće utakmice iduće subote 30. travnja protiv još jednog velikog favorita Bosca koji se
bori za Final Four, slijede tri s ekipama iz donjeg dijela tablice u kojima vjerujemo da ipak bez obzira na
jačinu i fizičku nadmoćnost protivnika i sve pehove zbog ozljeda i bolesti koje nas prate tijekom sezone,
možemo barem do jedne pobjede
Za Međimurje protiv Cedevite Junior igrali su: Šarić 3 (1×3), Hren 19, Beuk 6, Kranjčec 13 (1×3), Novak
6, Zaspan 2, Horvat 10, Balent, A. Zember.