Košarka: Juniorska ekipa Međimurja osvojila 2. mjesto na jakom turniru u Virju

U-19 juniorska ekipa Košarkaškog kluba Međimurje Čakovec osvojila je 2. mjesto na Memorijalnom turniru Petar Sočec-Tomić kojeg je u nedjelju 13. studenog organizirao KK Podravac iz Virja.

Nakon što su u polufinalu svladali zagrebačke Medveščak 100-84, u neizvjesnoj finalnoj utakmici ipak je od nas na kraju bio bolji domaći sastav Podravca i slavio pobjedu 80-75.

Juniori Međimurja odigrali su odličnu polufinalnu utakmicu protiv Medveščaka u kojoj su vodili više od 25 koševa razlike, tako da je trener Novak pružio priliku svim igračima koje je imao na raspolaganju.

U finalu protiv domaćina, naš sastav duže vrijeme kontrolirao je rezultat, vodio čak desetak razlike i na poluvremenu imao +4 u svoju korist. U trećoj četvrtini u jednom trenutku Međimurje je vodilo i +16, da bi ipak u zadnjoj četvrtini došlo do velikog preokreta i Podravac je na kraju uzeo naslov pobjednika.

Uglavnom, bila je to još jedna kvalitetna provjera za naše juniore u jakoj konkurenciji i dobra priprema za drugi dio sezone u kojoj će se boriti za dva mjesta koja s regije Sjever vode na državnu polufinalnu završnicu u ovoj kategoriji.

Naš playmaker Nikola Hren koji je odlično odigrao oba dvije utakmice dobio je plaketu za fair-play igrača turnira, dok je Dubravi ista plaketa pripala kao ekipi. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Petar Sušanj iz Podravca, a najbolji strijelac je njegov suigrač Antonio Šoš.

Prije turnira u Goričkoj ulici u Virju, u spomen na mladog košarkaša Podravca, nažalost prerano preminulog Petra Sočeca-Tomića, upriličeno je svečano otkrivanje murala.

Rezultati: polufinale: Podravac – Dubrava 96-74 (26:15, 16:18, 23:21, 31:20); Međimurje – Medveščak 100-84 (35:25, 22:13, 26:23, 17:23); za treće mjesto: Medveščak – Dubrava 121-99 (33:10, 27:29, 28:27, 32:23); finale: Podravac – Međimurje 90-85 (18:20, 17:19, 19:19, 26:17).

Međimurje je igralo u sastavu: Balent, Hren, Mikulić, Dakić, Čajić, Rodek, Kovač, Novak, Kranjčec, Gaparić i Horvat. Trener: S. Novak.