Leon Šantek (14) plasirao se na završni turnir seniorskog PH u stolnom tenisu

Prvog dana seniorskog prvenstva Hrvatske u stolnom tenisu u sportskoj dvorani LifeClass Terme Sveti Martin odigrane su kvalifikacije za glavni turnir.
Ugodno iznenađenje prvog dana je 14-godišnji Leon Šantek koji se plasirao u glavni turnir. STK Starr tako će imati tri igrača u glavnom turniru, uz Šanteka plasirali su se i Ronald Ređep i Nikola Horvat. STK Starr tako će ukupno biti klub s najviše sudionika na PH i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Među 32 najbolja stolnotenisača Hrvatske plasirali su se: Dominik Zeljko, Edi Duplančić, Jakov Tica, Stjepan Škoda, Danijel Mijatović, Domagoj Kramarić, Marko Vidaček, Jakov Jakelić, Ronald Ređep, Josip Arbanas, Nikola Horvat, Fran Mihaljević, Filip Čipin, Leon Šantek, Tomislav Kolarek, Vedran Bakač, Ivor Ban i Josip Jerković.
Ovo će zasigurno biti najjače prvenstvo Hrvatske jer će nastupiti i naš najbolji stolnotenisač Andrej Gaćina.

Rezultati:

Skupina 1: D. Zeljko – Duplančić 4:1, D. Zeljko – Markotić 4:0, Duplančić – Markotić 4:0; poredak: D. Zeljko 2-0, Duplančić 1-1, Markotić 0-2
Skupina 2: Tica – Morić 4:3, Tica – Turk 4:1, Tica – Škoda 4:1, Morić – Turk 2:4, Morić – Škoda 1:4, Turk – Škoda 0:4; poredak: Tica 3-0, Škoda 2-1, Turk 1-2, Morić 0-3
Skupina 3: Mijatović – Lacković 4:2, Mijatović – Kramarić 4:3, Mijatović – M. Kovačević 4:0, Lacković – Kramarić 1:4, Lacković – M. Kovačević 4:0, Kramarić – M. Kovačević 4:1; poredak: Mijatović 3-0, Kramarić 2-1, Lacković 1-2, M. Kovačević 0-3
Skupina 4: Vidaček – Jakelić 4:2, Vidaček – Kraljić 4:1, Vidaček – L. Kovaćević 4:1, Jakelić – Kraljić 4:2, Jakelić – L. Kovačević 4:1, Kraljić – Kovačević 4:3; poredak: Vidaček 3-0, Jakelić 2-1, Kraljić 1-2, L. Kovačević 0-3
Skupina 5: Ređep – Arbanas 4:2, Ređep – Murat 4:0, Ređep – Godina 4:0, Arbanas – Murat 4:0, Arbanas – Godina 4:2, Murat – Godina 4:0; poredak: Ređep 3-0, Arbanas 2-1, Murat 1-2, Godina 0-3
Skupina 6: Horvat – Nemec 4:2, Horvat – Mihaljević 4:3, Nemec – Mihaljević 2:4; poredak: Horvat 2-0, Mihaljević 1-1, Nemec 0-2
Skupina 7: Mateša – Čipin 0:4, Mateša -Šantek 3:4, Mateša – Bertone 4:1, Čipin – Šantek 4:0, Čipin – Bertone 4:0, Šantek – Bertone 4:0; poredak: Čipin 3-0, Šantek 2-1, Mateša 1-2, Bertone 0-3
Skupina 8: Kolarek – Bakač 4:0, Kolarek – B. Kovačević 4:0, Kolarek – Činko 4:0, Bakač – B. Kovačević 4:1, Bakač – Činko 4:0, B. Kovačević – Činko 4:0; poredak: Kolarek 3-0, Bakač 2-1, B. Kovačević 1-2, Činko 0-3
Skupina 9: Jerković – Dražić 4:1, Jerković – Babić 4:0, Jerković – Ban 1:4, Dražić – Babić 4:1, Dražić – Ban 1:4, Babić – Ban 0:4; poredak: Ban 3-0, Jerković 2-1, Dražić 1-2, Babić 0-3

Raspored za sutra, subotu 3. ožujka od 10 sati:

Pojedinačno, 1. kola:

Gaćina slobodan, Bakač – D. Zeljko, Tica – Arbanas, Mihaljević – L. Martinek, M. Martinek slobodan, Jerković – Čipin, Vidaček – Kramarić, I. Zeljko slobodan, Kojić slobodan, Jakelić – Mijatović, Kolarek – Šantek, Zovko slobodan, Banek – Duplančić, Ban – Horvat, Ređep – Škoda, Pucar slobodan

Parovi, osmina finala:

Zovko/Banek slobodni, Dražić/Markotić – Kramarić/Mijatović, Bakač/Jerković – Nemec/Mihaljević, Škoda/Godina – Arbanas/D. Zeljko, Vidaček/I. Zeljko slobodni, Murat/M. Martinek – Duplančić/Šantek, Jakelić/Tica – Ban/L. Martinek, Pucar/Ređep slobodni

Mješoviti parovi, osmina finala:

Zovko/Petek – Kramarić/Majić, Jakelić/Kovaček – Bakač/Pavlović, Nemec/Trbuščić – Šantek/Šantek, Mihaljević/Tubikanec – M. Martinek/Bardač, Ređep/Đurak – Arbanas/Vuzem, Vidaček/Sušac – Banek/Arapović, Tica/Vukelić – Ban/Franović, Murat/Murat – D. Zeljko/Jazbec”

Sutra i u nedjelju organiziran je i live stream prijenos PH na stranici STK Starr www.stolni-tenis.com.hr.

(PressStarr)

O autoru
Međimurje Press – specijalizirani vremenski zapisnik koji donosi najnovije i pouzdane vijesti iz Međimurja.

Vezane vijesti

Komentiraj

*