Međimurje Press
Sport+

Meri Furdi srebrna u Celju!

Nakon dužeg vremena plivači Čakovečkog plivačkog kluba nastupili su na nekom međunarodnom natjecanju. Tako su u subotu 26.11.2022. nastupili na 36. Međunarodnom mitingu u Celju. Nastupilo je 300 plivačica i plivača iz 20 klubova.

ČPK su predstavljali: Meri Furdi, Sara Puklavec, Lucija Trupković, Lana Pintarić, Sven Furdi, Dominik Dukić i Mario Beliga. Plivače je vodio trener Goran Kolarić, prof.

Ujutro su se plivale kvalifikacije, a poslijepodne finala.

Odličnim plivanjem ujutro ostvareno je čak 10 poslijepodnevnih finala.

Najuspješnija u popodnevnim finalima je bila Meri Furdi koja je u disciplini 50m slobodno osvojila odlično 2. mjesto, dok je u disciplini 100m leđno zauzela 7.mjesto.

Ostali plivači također su otplivali odlične rezultate i zauzeli odlične plasmane.

Sara Puklavec zauzela je 11.mjesto u disciplini 100m leđno i 15.mjesto u disciplini 200m slobodno.

Lana Pintarić zauzela je 15. mjesto u disciplini 100m leđno.

Sven Furdi zauzeo je 6.mjesto u disciplini 50m slobodno i 7.mjesto u disciplini 200m slobodno.

Dominik Dukić zauzeo je 11.mjesto u disciplini 100m leptir.

Mario Beliga zauzeo je 4.mjesto u disciplini 100m leptir i 5.mjesto u disciplini 200m mješovito.

Čakovečkim plivačima ove godine slijedi još Regionalno Prvenstvo Hrvatske u Sisku i Prvenstvo Hrvatske u Rijeci.