Međimurje Press
Sport+

Nikola Štefanić 1:15:42 na polumaratonu u Kopenhagenu, a odlična i Višnja Čonkaš u Veroni!

U nedjelju, 18.09.2022. je u danskom Kopenhagenu održan jedan od onih pravih velikih svjetskih polumaratona Copenhagen Half Marathon 2022. U prilog tome govori i brojka od 25000 finišera, a o kvaliteti da i ne govorimo. Prvih 15 u muškoj konkurenciji trčalo je ispod sat vremena, a pobijedio je Milkesa Mengesha (ETH) u vremenu 59:00. Među mnoštvom trkača na ovom polumaratonu našao se i naš Nikola Štefanić koji je istrčao odličnu utrku u vremenu novog osobnog rekorda 1:15:42 i s tim rezultatom osvojio 377. mjesto. Bravo za Nikolu i čestitka na novom osobno rekordu! Nikoli je društvo na ovom polumaratonu pravio prijatelj Ranko Miholić koji je istrčao 1:39:54. Čestitka i Ranku na rezultatu.

U talijanskoj Veroni je proteklog vikenda (17 i 18.09.2022.) održano IAU Europsko prvenstvo u 24-satnom trčanju na kojem su nastupili i hrvatski ultramaratonci i ultramaratonke. Naša Višnja Čonkaš opravdala je poziv izbornika reprezentacije otrčavši zaista odličnu utrku. Ona je u 24 sata istrčala respektabilnih 189.372 km i osvojila vrlo dobro 54. mjesto u konkurenciji žena. Najbolji od naših bio je Zdravko Jadrijev na 20. mjestu koji je za 24 sata pretrčao 255,478 km što je ujedno i novi hrvatski rekord. U ženskoj konkurenciji to je bila Paula Vrdoljak koja je na cilj stigla kao 11. pretrčavši u 24 sata 238,032 km što je također novi hrvatski rekord.

U ekipnom poretku u muškoj konkurenciji ekipa Hrvatske u sastavu Zdravko Jadrijev, Hrvoje Vlašić i Tomislav Poljak osvojila je 10. mjesto s ukupno 721,548 km. U ženskoj konkurenciji ekipa Hrvatske u sastavu Paula VrdoljakLana Ostojić i Sendi Štrbac osvojila je 9. mjesto s ukupno pretrčanih 625,135 km.