Novosti iz AK Varaždin

U nedjelju, 27.02.2022. u Splitu je u odličnoj i vrhunskoj organizaciji MK Marijan održan sad već i 22. Splitski maraton koji svojom organizacijom i cjelokupnim dojmom nimalo ne zaostaje za velikim svjetskim maratonima. Ni bura koja je na momente jače puhala nije uspjela pokvariti ovaj pravi festival trčanja u Splitu na kojem je nastupilo oko 2000 natjecatelja. Vjerujem da su mnogi ostali prepuni dojmova i da će im ovaj maraton ostati u lijepom sjećanju.

Osim u utrkama na 42 km 21 km, moglo se još nastupiti i u utrci na 5 km (Trofej Dalmacije) te u utrci štafeta koje su mogle biti u više kombinacija (muško-žensko, muško ili žensko). S obzirom na želju većine članova našeg kluba za nastupom na ovom maratonu isto smo i ostvarili u organiziranom prijevozu autobusom (GoBus i Gea Travel). Svakako je posebno za pohvaliti uspješan nastup čak 50-ak naših članova koji su istrčali neku od željenih utrka.

22. Splitski maraton 2022. - AK Varaždin

Na samom putu bilo je kojekakvih “putešestvija” (bura, snijeg, itd.), ali zahvaljujući iskusnom šoferu Goranu sve je prošlo u najboljem redu. Pogotovo u povratku u busu nije nedostajalo ni zabave i veselja jer je zaista bilo puno dobrih rezultata koje je naravno trebalo i proslaviti.

Karmelo Mrvica 6. na 5 km

Što se tiče rezultata krenimo onda redom od utrke na 5 km. U utrci je ukupno nastupilo oko 300 natjecatelja, a najbolji od naših bio je Karmelo Mrvica koji je u generalnom plasmanu i s fantastičnim finišem na kraju uspio osvojiti 6. mjesto istrčavši svoj najbolji rezultat na 5 km – 17:45. Bravo za Karmela i čestitka na hrabroj utrci.

Tomislav Vertuš 27. na polumaratonu sa 1:22:21

U utrci na 21 km najbolji od naših bio je Tomislav Vertuš koji je istrčao odličnu utrku u vremenu novog osobnog rekorda 1:22:21 i osvojio 27. mjesto. Bravo za Tomislava!

Marko Martinčić 11. na 42 km sa 2:47

I u maratonskoj utrci također smo imali svoje predstavnike koji su uspješno istrčali ovaj ne baš lak maraton. Najbolji od naših bio je Marko Martinčić koji je istrčao novi osobni rekord u vremenu 2:47:15 te tim rezultatom osvojio odlično 11. mjesto u generalnom poretku kod muškaraca. Bravo za Marka i velika čestitka na rezultatu i odličnoj utrci! Naravno da posebne čestitke idu i ostalim našim maratoncima jer ipak su se oni najviše pomučili, a ostvarili su slijedeće rezultate:

11. MARTINČIĆ Marko 2:47:15 3:58 35(2.) 2:47:06
30. CENKO Tihomir 3:04:46 4:23 40(6.) 3:04:38
115. RUPČIĆ Hrvoje 3:40:24 5:13 45(19.) 3:39:41
255. DILBER Dario 4:26:58 6:19 45(51.) 4:25:52
291. STEPAN Nikola 4:48:47 6:51 40(50.) 4:48:17

Lacijevi anđeli 2. u ženskoj štafeti

Ove godine smo i prvi put nastupili u kategoriji štafeta. Za to su najzaslužnije naše “puce” koje su formirale čak dvije ekipe malo neobičnog naziva – Lacijevi anđeli 1 i 2. U ekipi su bile po 4 članice, a svaka od njih trebala je otrčati 10 km dok je samo zadnja trčala 12 km. Puce iz ekipe Lacijevi anđeli 1 (Anita Breški, Aleksandra Pospišil, Ana-Marie Pintarić i Ivana Bunić) odlično su istrčale svoje dionice i s rezultatom 3:59:50 osvojile fenomenalno 2. mjesto u kategoriji ženskih štafeta te se zasluženo popele na pobjedničko postolje. Bravo i velika čestitka!

Čestitka ide i pucama iz ekipe Lacijevi anđeli 2 (Mirjana Čilaš, Petra Sakač, Marina Smrečki i Jadranka Svenšek) koje su istrčale 4:50:48 i osvojile 13. mjesto. Bravo za sve!

Još jednom hvala i šoferu Goranu koji nas je uspješno i sigurno vozio te brinuo o nama. Hvala i pratnji iz našeg busa koji nisu trčali, ali su bili pravi navijači i velika podrška svim natjecateljima.

Na samom kraju još jednom velika čestitka svima koji su ovog vikenda trčali na ovom jedinstvenom maratonu u Splitu.