Novosti iz AK Varaždin!

U nedjelju, 29.05.2022. je u organizaciji AK Varaždin održan 3. brdski maraton “Ivanec – Novi Marof”, na neki način već i kultna utrka koju respektiraju zaista mnogi naši trkači. Ni dosadna kiša i prohladno vrijeme koje nas je pratilo ovih dana nije nas uspjelo spriječiti da održimo jednu od naših najzahtjevnijih i najboljih utrka.

3. brdski maraton "Ivanec - Novi Marof" - start utrke na 42 km

U odnosu na prošlu godinu kada je ova utrka ujedno bila i PH u planinskom trčanju na duge staze, ove godine je na najdužoj i najtežoj dionici od 42 km (Ivanec – Novi Marof) nastupilo osjetno manje trkača odnosno 40-ak najupornijih i najhrabrijih koji su uspješno završili ovu zahtjevnu i tešku utrku. Osim ovog izuzetno teškog brdskog maratona održane su i utrke na 14 km – Fun&Pain Trail “Čevo – Novi Marof” – te utrka na 5 km – “Marofski Mini Trail”. Ukupno je u sve tri utrke uspješno prošlo ciljem 165 natjecatelja. Velika čestitka svima na uspješno završenoj utrci jer zaista nije bilo baš lako jučer trčati po blatu i upornoj i dosadnoj kiši.

Tomislav Vertuš pobjednik 3. brdskog maratona “Ivanec – Novi Marof”

Svakako posebna čestitka ide svima na utrci od 42 km, a koju su uspješno završili svi koji su i startali ujutro u 9 sati u Ivancu. Najbolji od svih, a ujedno i pobjednik utrke bio je naš Tomislav Vertuš koji je istrčao odličnu utrku i vrlo pametno rasporedio snage te s ukupnim vremenom od 4:21:46 uvjerljivo pobijedio ispred Antuna Posavca (BK Maraton Beciklin) – 4:34:13. Velika čestitka našem Tomeku na istrčanom prvom (brdskom) maratonu i pobjedi. Bravo! Čestitka ide i našem Davoru Cvetanoviću koji je također istrčao odličnu utrku i u vremenu 4:49:26 osvojio odlično 3. mjesto u generalnom poretku. Bravo za Davora!

Vrlo dobru utrku otrčali su i Kristijan Cepanec na 5. mjestu sa 4:58:15 te Dimitar Drumev na 8. mjestu sa 5:00:53 i Tomislav Štriga na 9. mjestu sa 5:01:56. Bravo za Kikija, Mitka i Tomeka! Sa dobrim rezultatima pridružili su im se Hrvoje Rupčić na 15. mjestu – (5:50:53), David Stepan na 22. mjestu (5:59:55), 24. Sebastijan Beriša (6:19:46) te Nikola Stepan na 30. mjestu ( 6:49:46). Još jednom bravo za sve!

Marina Godinić uvjerljivo pobijedila

U ženskoj konkurenciji u svojem premijernom maratonu također uvjerljivo je pobijedila naša Marina Godinić kojoj je za savladati ovu izuzetno tešku dionicu sa čak 1800 metara visinske razlike trebalo 5:00:37. Bravo i velika čestitka našoj Marini na uvjerlivoj pobjedi! Druga u ovoj utrci je bila Danijela Horvat (AK Sljeme) u vremenu 5:54:07, dok je treće mjesto osvojila Sanja Hrašćanec u vremenu 6:20:54.

U utrci na 14 km od Završja Podbelskog (Čevo) do Novog Marofa pobjedio je Josip Mijaković (BK Maraton Beciklin) u vremenu 1:16:17 ispred kolege Ivana Maltara – 1:17:20 dok se 3. mjestom morao zadovoljiti Ino Šepec (SRD 315 Sjeverozapad) u vremenu 1:22:53. Najbolji od naših bio je Neven Buhin na 4. mjestu sa 1:23:23, a vrlo blizu njega bio je i Vladimir Slunjski na 5. mjestu sa 1:23:31. Bravo i za njih!

• 75. Ivica Čepin – 2:24:16

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Iva Tomašek (IND) u vremenu 1:41:35 ispred Petre Janko (AK Ormož) – 1:44:55 dok je treće mjesto osvojila Renata Ledinko u vremenu. Najbolje od naših bile su Tihana Drumev na 4. mjestu sa 1:49:21 i Ivana Bunić na 5. mjestu sa 1:50:00. Bravo za Tihanu i Ivanu! Plasman ostalih naših:

Bravo i čestitka za sve i u ovoj utrci!

U utrci na 5 km pobijedio je Vedran Rešetar (AK Međimurje) u vremenu 22:14 ispred Darka Dominka (AK Zabok) – 22:28 i Nevena Ivančića (SD Lastavica)- 22:51. Najbolji od naših bili su Neven Horvat na 8. mjestu (25:28) i Filip Njegovec na 9. mjestu (25:45). Bravo za Nevena i Filipa! U ženskoj konkurenciji pobijedile su cure iz AK Fit Zaprešić:- 1. Andreja Ložnjak – 24:27. ispred Mateje Golenja – 24:47 i trećeplasirana Lucija Sačer – 27:04. Najbolja od naših bila je Anica Lacković na 4. mjestu sa 27:49. Bravo za Anicu!

Mačak u čizmama

O ovoj kultnoj utrci bi se dalo još jako mnogo pisati, a da bi sve i po ovakvim teškim uvjetima bilo uspješno odrađeno moramo se posebno zahvaliti uvijek vrijednoj logistici AK Varaždin koji su po kiši i zimi dočekali i bodrili sve natjecatelje koji su nastupili u utrci. Zato još jednom veliko HVALA svima koji su bili na okrijepnim stanicama i koji su na bilo koji način bili uključeni u organizaciju ove iznimno teške i zahtjevne utrke. Posebno hvala i jedinstvenom voditelju programa – “mačku u čizmama” – Zvonku Artiću te DJ-u Cromada koji su se pobrinuli za zaista posebnu atmosferu u cilju.

Hvala svim sponzorima i svima koji su podržali našu utrku: Grad Novi Marof, TZ Novi Marof, Grad Ivanec, TZ Ivanec, PU Novi Marof, PU Ivanec, DVD Novi Marof, Konto d.o.o., Pivo Pan, Auto & lakiranje Štriga, Studena, Farmex, Kamini Llipić, Jambrošić d.o.o., Muraplast, Comet, Kopjar, Flamingo, Praxa i svima ostalima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji ove izuzetno teške i zahtjevne utrke. Posebno hvala i g. gradonačelniku Siniši Jenkaču, Renati Horvatić – voditeljici TZ Novi Marof, Katici Levanić – izaslanici Grada Ivanca, koji su odradili cijelu “šihtu” kod podjele medalja i pehara najboljima. Nadamo se da će nas iduće godine dočekati puno ljepše vrijeme i da se vidimo u još većem broju na 4. brdskom maratonu “Ivanec – Novi Marof”.