Održan 1. špilja Vindija trail!

U subotu, 12.11.2022. je u našoj organizaciji, a u suradnji s općinom Donja VoćaKUD-om Voća, DVD-om Donja Voća i NK Vindija u Donjoj Voći održan 1. špilja Vindija trail. Po prekrasnom sunčanom danu i na temperaturi vrlo ugodnoj za trčanje čak 200 natjecatelja uživalo je trčeći po pitomim brežuljcima Donje Voće i oko same špilje Vindija. U “ponudi” su bile dvije utrke, kratka pod nazivom “Mala špilja” od 5 km i duga utrka naziva “Velika špilja” dužine 10 km. Utrku na 10 km je uspješno završilo čak 111 natjecatelja, a 83 na 5 km. Za 1. izdanje traila sasvim ugodno iznenađenje i jedna respektirajuća brojka natjecatelja.

Nikola Štefanić i Paula Šimunčić pobjednici 1. špilja Vindija traila

U glavnoj utrci na 10 km uvjerljivo je pobijedio naš Nikola Štefanić u vremenu 42:23, Viktor Sabo (Dabreki) bio je 2. sa 45:20, a pobjedničkog postolja dokopao se i Dinko Solić na 3. mjestu sa 46:27. Čestitke Nikoli na pobjedi, a naravno i Dinku na 3. mjestu! U ženskoj konkurenciji naša Paula Šimunčić pobijedila je sa 53:27, Sanja Đapić Štriga (AK Fit) bila je 2. sa 53:46 dok je 3. bila gošća iz Slovenije Petra Jenko (AK Ormož) u vremenu 57:41. Posebna čestitka Pauli na pobjedi!

U utrci na 5 km pobijedio je Saša Horvat (AK Međimurje) u vremenu 21:45 ispred Štefana Polančeca (IND) – 25:14, a Roko Novak (A tim) bio je 3. sa 25:40. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Ivana Zeljko (AK Međimurje) u vremenu 25:56 ispred naših mladih nada: Ane Goričanec na 2. mjestu – 28:12 te Zare Klopotan na 3. mjestu sa 30:42. Čestitka Ani i Zari na novom pobjedničkom postolju! Nastupilo je još dosta naših natjecatelja koji su bili vrlo uspješni i ostvarili slijedeće rezultate:

Rezultati

10 km

Muški

• 4. Vladimir Slunjski – 47:24 (M40 – 2.)
  • 5. Tomislav Štriga – 48:04 (M40 – 3.)
  • 6. Kristijan Cepanec – 48:49 (M20 – 2.)
  • 7. Ivan Avirović – 53:00 (M20 – 3.)
  • 8. Krešimir Horvat – 53:05 (M30 – 2.)
  • 10. Kristijan Cesar – 53:20 (M30 – 3.)
  • 19. Tomislav Sabolić – 55:47 (M30 – 6.)
  • 24. David Stepan – 57:50 (M30 – 9.)
  • 25. Mario Sakač – 57:54 (M40 – 8.)
  • 35. Đino Pospišil – 1:00:42 (M50 – 3.)
  • 37. Božo Šegović – 1:01:11 (M60 – 1.)
  • 43. Romano Šegović – 1:02:36 (M20 – 7.)
  • 45. Filip Njegovec – 1:02:42 (M20 – 8.)
  • 50. Nikola Stepan – 1:04:45 (M40 – 13.)
  • 54. Zoran Bogdanović – 1:06:18 (M50 – 5.)
  • 57. Dubravko Horvat – 1:06:45 (M50 – 6.)
  • 73. Srećko Bihar – 1:12:25 (M40 – 17.)
  • 76. Joso Perica – 1:14:00 (M70 – 1.)

Žene

• 4. Ivana Bunić – 59:04 (Ž40 – 2.)
  • 7. Anica Lacković – 1:01:37 (Ž50 – 1.)
  • 12. Ivana Sirovec – 1:06:43 (Ž40 – 5.)
  • 16. Snježana Đurin – 1:10:22 (Ž50 – 2.)
  • 18. Leina Blažunaj – 1:1:14 (Ž20 – 3.)
  • 25. Violeta Đuranec – 1:17:02 (Ž40 – 11.)

5 km

Muški

• 16. Neven Šimunčić – 29:30 (Veterani – 3.)
  • 24. Vladimir Sabolić – 30:57 (Veterani – 6.)
  • 36. Vladimir Kirchbaum – 34:24 (Veterani – 11.)
  • 43. Davor Cvetanović – 35:18 (Veterani -12.)

Žene

• 10. Mirjana Čilaš – 35:06 (Veteranke – 3.)
  • 11. Elizabeta Haček – 35:11 (Seniorke – 6.)
  • 15. Mihaela Bašek – 35:48 (Veteranke – 7.)
  • 18. Martina Horvat – 36:04 (Veteranke – 9.)
  • 31. Ena Benković – 40:16 (Juniorke – 3.)

Čestitka svima na uspješno završenoj utrci.

Od neandertalaca do špiljskih koktela i finog bunceka

Kao posebnost ove utrke svakako je potrebno napomenuti da se kroz cijeli događaj i utrke puno toga odvijalo u duhu starog vremena i špiljskih praljudi. Od samog naziva utrka, posebnih prigodnih nagrada za najbolje i pobjednike po kategorijama , pa sve do samih praljudi koji su dočekivali trkače na izvornom lokalitetu kod špilje Vindija, na cilju, a bili su uključeni i kod podjele nagrada najboljima. Zaista nešto posebno i predivno. Vjerujem da su mnogi uživali u samoj utrci, a pogotovo u jedinstvenom druženju s “pravim” praljudima.

I na samom kraju da bi sve ispalo ovako dobro kao što je i bilo, moramo se posebno zahvaliti na izuzetno dobroj suradnji i podršci općini Donja Voća i načelnici Sanji Kočet, KUD-u VoćaDVD-u Donja Voća, NK Vindija te naravno i svim sponzorima koji su se uključili oko organizacije ove jedinstvene utrke: PANIstria excursionsBaby LandKontoFarmex, Auto&lakiranje Štriga, Kamini Lipićzlatarnica Domenika, Jambrošić d.o.o., OPG MijakovićTiffany Beauty Centar, TCE, TIP-metalLOGO – Tech, ELIS graditeljstvo, Beauty Queen, Pharma HerbsAC Group, DURID – TK d.o.o., Zagorje international.

Hvala i HGSS-u, te naravno svim vrijednim volonterima bez kojih bi ovako dobru utrku bilo nemoguće izvesti. Posebno hvala članu KUD-a Donja Voća – g. Marijanu Martanu koji je izradio unikatne “pehare – toljage ” za pobjednike, hvala službenim fotografima i našim fotografkinjama Jerry i Karmeli, a pogotovo još jednom hvala vrijednim članovima KUD-a Voća koji su nam na zaista jedinstven način dočarali duh nekog prošlog vremena. Nadamo se da ste uživali u utrci i druženju s praljudima uz želju da se opet vidimo iduće godine na 2. izdanju Špilja Vindija traila!