Pregled 6. dana PI Tokio 2020.

U Tokiju, nastupili su hrvatski paraplivač Tomi Brajša, paraboćar Davor Komar te paraatletičar Miljenko Vučić

Tomi Brajša osvojio je 12. mjesto u kvalifikacijama utrke na 200 metara
slobodno u klasi S4 na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.Brajša je isplivao vrijeme od 3:32.14 što je bilo  nešto slabije od njegovog najboljeg rezultata ove sezone (3:31.59), dok njegov rekord i dalje iznosi 3:27.34 iz 2018.

“Bio je ovo moj debitantski nastup na paraolimpijskim igrama. Zadovoljan sam i rezultatom i
plasmanom,”- rekao je 28-godišnji Brajša netom nakon utrke te dodao:
“Premda je ovo bila moja prva utrka, nije me ponijelo natjecanje i ostao sam smiren jer sam znao
da smo pripreme odradili najbolje što smo mogli i znali”.

Brajša se natjecateljski bavi plivanjem više od trinaest godina i najbolji rezultat ostvario je na
IWAS World Games 2017. kada je osvojio zlatnu medalju i oborio svoj osobni rekord u disciplini
200m slobodnim stilom.

Tokio, 30.08.2021 – Hrvatski atleticar Miljenko Vucic tijekom natjecanja u bacanju kugle, kategorija F11 na Paraolimpijskim igrama Tokio 2020.
foto HINA/ Damir SENCAR/ ds

Hrvatski paraboćar u kategoriji BC4 Davor Komar ostvario je svoju drugu pobjedu u Tokiju ali je
unatoč tome ostao bez plasmana u četvrtfinale.
Član hrvatskog najtrofejnijeg boćarskog kluba osoba s invaliditetom uvjerljivo je pobijedio vodeću
igračicu svijeta Kanađanku Alison Levine rezultatom 8-2.

“Prva utakmica je bila kakva je bila, jučer je bilo super, a danas sam briljirao. Kanađanka je prva
na svijetu i ova pobjeda mi mnogo znači jer iza ovog rezultata stoji jako puno truda i zalaganja,”
kazao je Komar, 12. igrač sa svjetske ljestvice u pojedinačnoj, te 13. u parovima.
Unatoč tome što je Komar bio drugi u skupini s rezultatom 2-1, nije uspio izboriti sljedeći krug.
Plasman u četvrtfinale su osiguravala prva mjesta u skupinama, a dalje su išla dva drugoplasirana
s najviše bodova.
Bio je to izravan dvoboj za drugo mjesto u skupini jer je Vivian Yan Wai Lau iz Hong Konga
okončala natjecanje u skupini s tri pobjede.

Komar je završio skupinu razlikom bodova 16-8 (+8) i nakon jutarnjeg odijela natjecanja imao je
mjesto u četvrtfinalu. No završetkom i preostale tri skupine nažalost njegovih +8 nije bilo
dovoljno.

Boćanje je već 37 godina paraolimpijski sport, a Komar je bio tek prvi hrvatski boćar koji je
izborio nastup na POI. U karijeri je osvojio 64 medalje, a najveći uspjeh ostvario je pobjedom na
Svjetskom kupu u Portugalu 2018.

Najava natjecanja 7. dan POI Tokio 2020.

Sedmog dana, 31.08.2021., u utorak na Paraolimpijskim igrama u Tokiju hrvatski predstavnici
nastupit će u streljaštvu i stolnom tenisu.
Nastup u streljaštvu, u kojem će nas predstavljati pištoljaš Damir Bošnjak, bit će u 2.30h.
Nakon što naše stolnotenisačice Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić u pojedinačnim skupinama nažalost nisu uspjele izboriti medalju, sada su pred njima nastupi u ekipnoj kategoriji. Susret u stolnom tenisu je zakazan u 2.30h po našem vremenu.

RASPORED:

DAMIR BOŠNJAK, streljaštvo, BC4 grupa, 2.30-8.30h
ANĐELA MUŽINIĆ i HELENA DRETAR KARIĆ, stolni tenis, ekipno 3 žene- 1.kolo- 3.00-7.30h
ANĐELA MUŽINIĆ i HELENA DRETAR KARIĆ, stolni tenis, ekipno 3 žene- ¼ finala- 9.30-14.00h