Prvenstvo Hrvatske u plivanju za mlađe dobne skupine

NA KORAK DO MEDALJE

Posljednji dani u srpnju i početku kolovoza u kalendaru Hrvatskog plivačkog saveza rezervirani su za Prvenstvo Hrvatske za mlađe dobne skupine.  Na 50 metarskom bazenu u Zagrebu, tako je od 29. srpnja do 1. kolovoza nastupilo ukupno 310 plivača i plivačica iz 33 kluba koji su otplivali limit za nastup koji je propisao Hrvatski plivački savez.

Među njima je bilo sedmero plivača Čakovečkog plivačkog kluba: Kaja Sabol, Hannah Ereiz, Ema Medved, Gloria Požgaj i Marta Horvat te plivači Tin Furdi i Adam Šinjori uz pratnju trenera Gorana Kolarića koji je izjavio: „Nakon duge i naporne sezone koja je počela u kolovozu 2018. godine, četiri su uzbudljiva dana u jutarnjim kvalifikacijama  i poslijepodnevnim C, B i A finalima ponudila velik broj zanimljivih nadmetanja na ovom Prvenstvu u iznimno kvalitetnoj konkurenciji“.

Od naših najuspješniji je bio Tin Furdi koji je na kraju, nažalost, ostao korak do medalje s dva četvrta mjesta. Kod plivačica Ema Medved je dva puta bila peta. „Naravno da sam zadovoljan plasmanom jer smo u konkurenciji najboljih dokazali da smo pri vrhu. Ostaje žal što nismo uzeli barem jednu medalju, ali to ćemo sigurno popraviti na budućim natjecanjima“ poručio je Kolarić.

Tin Furdi bio je najuspješniji plivač ČPK-a na natjecanju, na korak do medalje s dva četvrta mjesta.

·         4.mjesto u disciplini 100m slobodno – nastup u A finalu

·         4.mjesto u disciplini 200m slobodno – nastup u A finalu

·         7.mjesto u disciplini 50m leđno

·         9.mjesto u disciplini 50m slobodno

Ema Medved bila je najuspješnija plivačica ČPK-a. Ema je osvojila dva peta mjesta plivajući sa godinu dana starijim plivačicama.

·         5.mjesto u disciplini 100m leđno – B finale

·         5.mjesto u disciplini 200m leđno – B finale

·         10.mjesto u disciplini 100m slobodno – B finale

·         8.mjesto u disciplini 100m prsno – B finale

·         17.mjesto u disciplini 200m slobodno – C finale

Nastupe u popodnevnim finalima još su izborile:

Kaja Sabol

·         10.mjesto u disciplini 50m leđno – nastup u B finalu

Gloria Požgaj

·         12.mjesto u disciplini 100m slobodno – C finale

Marta Horvat

·         17.mjesto u disciplini 200m leđno – C finale

TOMICA JAKOPEC

Tvoj share je nekome vrijedna informacija!
O autoru
Međimurje Press – specijalizirani vremenski zapisnik koji donosi najnovije i pouzdane vijesti iz Međimurja.

Vezane vijesti

Komentiraj

*