Sandra Perković srebrna na Svjetskom prvenstvu u Americi!

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je srebrnu medalju u bacanju diska na Svjetskom prvenstvu u američkom Eugeneu, dok je naša druga predstavnica Marija Tolj bila osma.

Perković je bila druga s rezultatom 68.45 što je njezin najbolji hitac ove sezone. No, to ipak nije bilo dovoljno za zlato koje je iznenađujuće osvojila Kineskinja Bin Feng sa 69.12.

Broncu je osvojila olimpijska pobjednica iz Tokija Amerikanka Valarie Allman sa 68.30m. Braniteljica naslova iz Dohe Kubanka Yaime Perez na koncu je bila sedma sa 63.07, dok je Marija Tolj zauzela osmo mjesto također, sa 63.07.

Sandrina je to čak 12. medalja na velikim natjecanjima, pri čemu peta na svjetskim prvenstvima što nije uspjelo niti jednoj diskašici na svijetu.