NekategoriziranoSport+

Srebro za Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu u paralelnom veleslalomu!

BRAVO ZA ZUPČIĆA

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je srebrnu medalju u paralelnom veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Cortini d’Ampezzo

Zubčić je u svom prvom nastupu na SP-u u Cortini odmah stigao do medalje osvojivši srebro nakon što je u finalu izgubio od Francuza Mathieua Faivrea sa 0.48 stotinki sekunde zaostatka.

Sjajni hrvatski skijaš je na putu do finala bio je bolji od Nijemca Stefana Luitza, potom u četvrtfinalu od Amerikanca Rivera Radamusa, te u polufinalu od Švicarca Loica Meillarda. Nažalost, pobjednički niz prekinuo je Faivre.

Prva je to medalja za hrvatsko skijanje nakon kombinacijskog srebra Ivice Kostelića u Schladmingu 2013. godine, te deseta ukupno na svjetskim prvenstvima. Dosada je osvojeno 6 zlatnih, dvije srebrne i dvije brončane medalje.