Međimurje Press
Sport+

Zrinskice osvojile zlato i dva srebra!

Današnjim polufinalnim i finalnim utakmicama završen je prvi Pozoj Cup

RK Zrinski je na turniru osvojio medalju u tri kategorije. Zrinskice su u kategoriji U-10 osvojile zlato, a u kategoriji U-12 i U-14 srebro.

Djevojčice iz U-10 su danas imale samo finalnu utakmicu protiv Sinja. Zrinskice su to danas glatko dobile 8:2 i osvojile zlatnu medalju. U ovoj kategoriji većini su djevojčica to bile prve natjecateljske utakmice, a neke od osvajačica zlatne medalje rukomet treniraju tek nekoliko tjedana. Bravo za igračice i trenerice.

Djevojčice iz U-12 su danas prvo u polufinalu pobijedile ŽRK Udarnik rezultatom 16:9, a u finalu su
poražene od ekipe Lokomotive. Iako su u turnir krenule nešto slabije ipak su uspjele proigrati kada je
to bilo najpotrebnije i probiti se do finala. Čestitke trenerima i svim igračicama na osvojenoj srebrnoj
medalji.

Djevojčice iz U-14 su danas prvo u polufinalu pobijedile Dugopolje u vrlo izjednačenoj utakmici.
Završilo je 15:13, a u finalu utakmica koja se odlučila doslovce u zadnjim sekundama. Spretnije i
sretniji bile su igračice Sinja. Čestitamo svim igračicama i treneru na prikazanoj igri i osvojenoj
srebrnoj medalji. U ovoj kategoriji važno je napomenuti da su Zrinskice bile lišene pomoći jedne od
svojih stožernih igračica Viktorije Novak koje se ozlijedila u utakmici četvrtine finala protiv Sesveta.

Djevojke iz generacije U-16 danas su natjecanje završile pobjedom protiv Radnika u razigravanju za
pozicije 11-12.

Današnji rezultati pokazuju koliko se dobro i kvalitetno radi sa mlađim kategorijama u našem klubu, a
posebno veseli činjenica da budućnost kluba stvarno nije upitna i da će se Zrinski imati na koga
osloniti u budućnosti. Naše je djevojčice posebno razveselilo što je finale U-14 kategorije odgledala i
gradonačelnica Ljerka Cividini koja im je uručila i medalje te se fotografirala s njima za uspomenu.

Čestitke i svim našim trenerima bez kojih ovi rezultati ne bi bili mogući. Bravo Ljubica Vrbančić,
Radovan Petek, Darinka Pavleković, Nebojša Buvač i naša najmlađa trenerica Hana Laptoš.