35. Polumaraton Ivan Starek

Andrej Hladnik 3. sa 1:11:03

U nedjelju je u Zagrebu na Jarunu u organizaciji AK Maksimir održan jedan od naših najdugovječnijih polumaratona, popularni polumaraton Ivan Starek i to već u svojem 35. izdanju. Osim u utrci polumaratona, moglo se nastupiti i u utrci na 10 km (Jarunska desetka) i u utrci na 5 km (Jarunska petica). Ukupno je u sve tri utrke nastupilo oko 600 natjecatelja, a najviše u polumaratonu koji je uspješno završilo čak 344 natjecatelja. Jedan manji dio naših članova odlučio se za kraj sezone i nastup u ovoj utrci, a najbolji je i ovaj put bio Andrej Hladnik koji je istrčao odličnu utrku i sa novim osobnim rekordom od 1:11:03 osvojio 3. mjesto. Bolji od Andreja bili su samo drugoplasirani Kristijan Rubinić (AK Jastreb) sa 1:09:55 i pobjednik utrke Ivan Dračar (HAAK Mladost) sa 1:09:38. Čestitke svima, a posebno našem Andreju na odličnoj utrci i novom osobnom rekordu.

Odličnu utrku i nove osobne rekorde istrčali su i Zoran Križanić na 10. mjestu sa 1:16:07 te Tomislav Vertuš na 11. mjestu sa 1:16:43. Čestitka Zokiju i Tomeku na odličnoj utrci i novim rekordima! Vrlo dobrom utrkom pridružio im se i Žarko Pozder sa 1:20:16 na 21. mjestu. Također bravo za Žarka!

Marina Godinić 5. sa 1:29:10

Svakako posebna čestitka ide našoj Marini Godinić koja je također istrčala odličnu utrku u vremenu novog osobnog rekorda u vremenu 1:29:10 te tim rezultatom osvojila 5. mjesto u generalnom poretku kod žena. Bravo za našu Marinu! Uu ženskoj konkurenciji je pobijedila Ana Martinović (AK Otok) sa 1:21:40 ispred Tee Faber (AK Dubrovnik) – 1:23:59 dok je 3. bila Nataša Šustić (AK Sljeme) sa 1:25:56. A čestitke idu i Siniši Antončiću koji je je bio 119. i istrčao svoj osobni rekord sa 1:40:00 (3. u kategoriji M60) te Nedeljki Hajduk koja je istrčala isto rekord u vremenu 2:02:55 (Ž55 – 6.).

Još jednom bravo za sve koji su istrčali ovaj polumaraton!

Naše mlade nade Karmelo Mrvica i Stjepan Petrović nastupili su u utrci na 5 km, a istrčali su također odličnu utrku u vremenu svojih novih osobnih rekorda. Karmelo je bio 4. sa 16:35 dok je Štef bio 6. sa 17:26. Bravo i za Karmela i Štefa!

Još jednom bravo za sve koji su u nedjelju trčali na popularnom “Stareku”!