Međimurje Press
Sport+

Mečić osvojila sedmo mjesto, parastolnotenisačice u četvrtfinalu

Mlada hrvatska plivačica Emma Mečić (17) osvojila je sedmo mjesto u finalu utrke na 400 metara slobodno na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Mečić je u jutrošnjim kvalifikacijama zauzela četvrto mjesto s rezultatom 4:53.07, a u finalu je plivala 4:50.45 osvojivši sedmo mjesto.

U neizvjesnoj borbi zlato je osvojila mađarska plivačica Zsofija Konkoly (4:39.78) ispred Australke Lakeishe Patterson (4:40.14), dok je treća bila Talijanka Vittorija Bianco s rezultatom 4:47.55.

Mlada 17-godišnja hrvatska plivačica je u travnju na EP-u u Funchalu osvojila zlato s rezultatom 4:45.38, a da je u Parizu plivala na razini osobnog rekorda osvojila bi broncu. Mečić je prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Manchesteru senzacionalno osvojila srebrnu medalju u istoj disciplini. Ispred nje su još tri nastupa u Parizu, 100 slobodno, 100 leđno i 200 mješovito.

Prvog dana POI u Parizu u konkurenciji parova WD10 nastupile su i Anđela Mužinić Vincetić i Helena Dretar Karić pobijedivši tajlandski par Wijittru Jaion i Panwas Sringam sa 3-2 u setovima.

Tajlanđanke su dobile prvi set 11-8, drugi 12-10, no potom je uslijedio veliki obrat. Hrvatski par je nanizao tri seta (11-6, 11-9, 11-9) za pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Anđela je zajedno s Helenom Dretar Karić osvojila ekipno srebro na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru (2016), te broncu u Tokiju (2020). U Parizu su pravila nešto drugačija, pa nema ekipnog natjecanje, već singl i parovi i odmah se igra na ispadanje.

Pobjedom su startali i parastolnotenisači Borna Zohil i Mirjana Lučić porazivši u kategoriji mješovitih parova XD17 Nijemce Thomasa Raua i Julianu Wolf sa 3-0 (11-8, 11-2, 13-11).

Startali su i reprezentativci boccie

Davor Komar je uvjerljivo sa 10-1 pobijedio Slovaka Martina Streharsykog u skupini B kategorije BC4, dok je Dora Bašić u svojoj skupini kategorije BC1 porazila Tunižanku Mahu Aounallah sa 19-0.

Anamaria Arambašić je natjecanje u A skupini BC 4 kategorije otvorila porazom od Grkinje Chrysi Morfi Metzou sa 4-5.