Međimurje Press
Sport+

RK Sisak vs MRK Čakovec – 24:28 (8:11)

Seniori donijeli dva boda s teškog gostovanja u prepunoj dvorani u Sisku! Domaćini, RK Sisak, ipak nisu uspjeli iznenaditi i svladati naše rukometaše unatoč gromoglasnoj i neumornoj podršci s tribina od prve do zadnje minute. Bio je to uzbudljiv susret u kojem su naši seniori ipak zasluženo prevladali.

Prvo poluvrijeme obilježila je mrtva trka do posljednjih nekoliko minuta, kad se naša ekipa uspjela odvojiti na +3 (8:11). Na početku je nedostajalo realizacije, no golman Martínez nije dozvoljavao domaćim igračima da dovedu rezultat u pitanje, te je izvrsno parirao dobro raspoloženom protivničkom vrataru. U drugo poluvrijeme naši rukometaši kreću furiozno te dolaze do prednosti od +6. Iako su se domaćini uspjeli rezultatski vratiti na svega -2 zaostatka desetak minuta prije kraja, naši seniori nisu podlegli pritisku užarene atmosfere i koncentrirano su priveli utakmicu kraju (24:28).

Bila je to utakmica u kojoj je presudnu ulogu odigrala čvrsta obrana s vrlo dobrim vratarskim doprinosom, pravi potezi u pravim trenucima od strane trenera te širina klupe. Tako su se u strijelce upisali Hozjan (7), Tkalčec (6), Sklepić (4), Goričanec (3), Horvat E. (2), dok su po jedan pogodak postigli Friščić, Zadravec, Novak, Tompić, Horvatić te čak i vratar Martínez. Momci su pokazali borbenost i nepokolebljiv karakter te se nisu dali impresionirati dupkom ispunjenom dvoranom.

Ostvarenom pobjedom naši su ‘leteći medvjedi’ stigli nadomak ulaska u Premijer ligu i osvajanju naslova prvaka, što mogu realizirati na domaćem terenu već za dva tjedna.

Čestitamo igračima i stručnom stožeru!

MRK Čakovec: V. Horvat, Martinez (1), Hozjan (7), Zadravec (1), Tkalčec (6), Kranjec, Sklepić (4), Vuković, Novak (1), E. Horvat (2), Toplek, Tompić (1), Friščić (1), Horvatić (1), Goričanec (3).
Trener: Josip Borković

RK Sisak Sabljak, Senčar (2), Gnjatić (1), Njegovan (5), Pranjić, Jakić (6), Milić,Prišek, Paljuši, Ražić (3), Rubljan, Čončić (1), Balija (2), Živković , Žarković (2), Jurković (2).
Trener: Josip Pašić.

Mjesto: Sportska dvorana Brezovica, Sisak