Međimurje Press
Sport+

Još jedna u nizu pobjeda čakovečkih rukometaša

Seniori zabilježili pobjedu na domaćem terenu u utakmici 20. kola 1. HRL Sjever protiv RK Đakovo! Naši su rukometaši očekivano osvojili nova dva boda u GOC-u, iako im je mlada protivnička ekipa itekako pružila otpor.

Trkački izrazito raspoloženi rukometaši RK Đakovo uspješno su držali korak s našom momčadi veći dio prvog poluvremena. U dvadesetoj minuti naša ekipa ipak ostvaruje značajniju prednost od +5, koju protivnici uspijevaju smanjiti pa prvo poluvrijeme završava 14:11. Povratkom na teren početkom drugog poluvremena ponovno se približavaju na svega jedan gol zaostatka, no naši se rukometaši nisu dali smesti te su utakmicu praktički rješili do 40. minute. Tada je naime postignuta razlika od +4 koju više nisu ispuštali do kraja (26:22).

Pobjeda je ostvarena zahvaljujući odlično raspoloženim krilima, koji su zajedno ubacili preko dvije trećine golova (Tompić 10, Friščić 5, Tkalčec 1), te čvrstoj obrani koja je ostavljala malo prostora protivničkim napadačima. Prevagu je donio i golman Vito Horvat vezanim obranama početkom drugog poluvremena. Ostatak golova postigli su Hozjan (8) te Horvatić (2).