Međimurje Press
Sport+

Katanušić srebrni, a Kristijan Vincetić, Tomi Brajša i Damir Bošnjak nisu izborili finale!

Devetog dana natjecanja na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, nastupili su hrvatski paraplivači Kristijan Vincetić i Tomi Brajša, Damir Bošnjak u parastreljaštvu te paraatletičar Ivan Katanušić u bacanju diska.

Na Paraolimpijskim igrama u Tokiju paraplivač Kristijan Vincetić nije izborio finale u disciplini 100 leptir kategorije S9, zauzevši deveto mjesto u kvalifikacijama. Vincetić je isplivao svoje najbolje vrijeme sezone 1:02.68 te mu je nedostajalo 51 stotinka sekunde za prolaz u finale.

Za njega su ovo bile četvrte Paraolimpijske igre, iza sebe ima deset osvojenih medalja na europskim i svjetskim prvenstvima, a vlasnik je i svjetskih rekorda na 800m slobodno, te 1500m slobodno u 25-metarskim bazenima. Vincetić je završio izbobrazbu za trenera i u matičnom klubu Dubrava dobio je posao i radi s djecom.

Tokio, 02.09.2021 – Hrvatski atleticar Ivan Katanušic osvojio je srebrnu medalju u u bacanju diska, kategorija F64 na Paraolimpijskim igrama Tokio 2020.
foto HINA/ Damir SENCAR/ ds

Kao šećer na kraju sportskog dana Ivan Katanušić je izborio treću po redu medalju za hrvatsku paraolimpijsku reprezentaciju. Osvojio je drugo mjesto u bacanju diska u kategoriji F64 prebacivši disk 55.06 m čime je ostvario najveći uspjeh u svojoj karijeri.

Tokio, 02.09.2021 – Hrvatske stolnotenisacice Andela Mužinic i Helena Dretar-Karic tijekom svecane ceremonije dodjele medalja u ekipnom natjecanju na Paraolimpijskim igrama Tokio 2020. Mužinic i Dretar-Karic osvojile su broncanu medalju.

Uvjeti tokom natjecanja su bili iznimno teški zbog velike kiše koja je padala čitavu večer pa su atletičari više vremena morali trošiti na brisanje bacališta nego na koncentraciju uoči bacanja.

“U ovaj trenutak je stalo pet godina krvi, znoja, suza, upale išijasa, loma noge, upale slijepog
crijeva, operacije zgloba, sastavljana ligamenata. I još kada sam vidio ovo vrijeme. Rekao sam
treneru ili ću danas “poginuti” i osvojiti medalju ili je za mene kraj sporta. Ne bih se predao pa da
je padalo još jače,”- rekao je Katanušić po završetku natjecanja.

Najava natjecanja za 10. dan POI Tokio

Desetog dana, 03.09.2021., u petak na Paraolimpijskim igrama u Tokiju hrvatski predstavnici
nastupit će u paraplivanju i paraatletici.
Prvi na redu koji nastupa taj dan u 2.00 h po našem vremenu je paraplivač Dino Sinovčić za kojeg
će ovo biti drugi nastup u Tokiju i ovaj put će se natjecati u disciplini 100m leđno kategorije S6.
Njegovo iduće natjecanje, ukoliko izbori prolaz u finale biti će u 10.00h.
Nastup u paraatletici, u kojem će nas predstavljati Mikela Ristoski, bit će u 12.00h po našem
vremenu u disciplini skok u dalj kategorije T20.

RASPORED:

DINO SINOVČIĆ, plivanje, muški, 100m leđno S6- kvalifikacije- 2.00-4.35h
DINO SINOVČIĆ, plivanje, muški, 100m leđno S6- finale- 10.00-14.00h (ukoliko prođe dalje)