Leon Gregorinčić iz Brezja okitio se titulom kadetskog prvaka

Na Pojedinačnom kadetskom prvenstvu Međimurja 2023. koje se proteklog vikenda održalo u Donjem Mihaljevcu i Mihovljanu, u kategoriji kadeta do 12 godina prvo mjesto i titulu kadetskog prvaka Međimurja osvojio je Leon Gregorinčić iz Brezja, član Šahovskog kluba Goran Lopatinec. Leonov je uspjeh posebno značajan jer službeno šah trenira tek šest mjeseci i ovo mu je tek drugi nastup na nekom šahovskom natjecanju.

Uz Leona, za ŠK Goran Lopatinec u istoj su kategoriji nastupili i Ian Novak iz Malog Mihaljevca koji je osvojio 6. mjesto te Ivan Tkalec iz Lopatinca koji je zauzeo 7. mjesto, sve u konkurenciji 24 igrača.

Mlade šahovske talente mentorirao je predsjednik ŠK Goran Lopatinec Josip Kerman koji ističe da je jako ponosan na svoje igrače i predviđa da bi mogli postati nosioci igre u klubu, ostanu li vrijedni i uporni.