RK Slatina vs MRK Čakovec – 27:32 (14:19)

Seniori donijeli važna dva nova boda iz Slatine u gostujućoj utakmici 19. kola 1. HRL Sjever! Tradicionalno opasan protivnik na domaćem terenu, RK Slatina je dočekao našu ekipu u pravom sportskom ozračju. Iako su naše rukometaše naznačili kao favorite, domaćini se nisu predavali što je rezultiralo uzbudljivom utakmicom.

Naša momčad je povela od samog početka, no značajniji odmak ostvaruje u 23. minuti kad odlaze na +6 nakon 3 vezana pogotka. Prvo poluvrijeme završava rezultatom 14:19, a ostvarenu prednost naši su rukometaši zadržali do kraja (27:32), iako su u 52. minuti imali čak +9. Pritom su priliku za igru dobili svi igrači u rosteru.

Protivnička ekipa je teško zaustavljala izrazito raspoloženu vanjsku liniju i pivota, koji su zajedno ubacili više od dvije trećine golova. Uz vrhunske asistencije, Goričanec je tako upisao 10 pogodaka, dok su ga Hozjan (7) i Sklepić (6) slijedili po broju pogodaka. Ostatak golova upisala su naša ‘leteća’ krila. Također valja napomenuti standardno dobar nastup golmana, te neprobojnu i pokretljivu obranu.

Uzme li se u obzir da su naši rukometaši ukupno 12 minuta igrali s igračem manje (šest isključenja naspram nijednog na drugoj strani) te im nije dosuđen nijedan sedmerac, ostvarena je pobjeda utoliko slađa. Rezultat je to koncentrirane igre, ozbiljne pripreme te 150% predanosti s kojom ekipa ulazi u utakmice.

MRK Čakovec: Martinez, V. Horvat, Hozjan (7), Friščić (1), Zadravec,Tkalčec (3), Kranjec, Sklepić (6), Vuković, Novak, E. Horvat (1), Toplek, Tompić (4), Horvatić, Goričanec (10).
Trener: Josip Borković.

RK Slatina: Lukić, Horvat (2), Bjelajac, Repić (7), Bertić, Brnada, Dragojević (3), Loparac, Butorac, Filipović (2), Hankić (6), Mataija (6), Šomođi (1), Berkec.
Trener: Dražen Venus.