1. kolo 2. muške košarkaške lige Sjever Međimurje – Podravac

Košarkaši Međimurja zabilježili su vrijednu startnu pobjedu u 1. kolu 2. muške košarkaške lige Sjever protiv aktualnog prvaka Podravca iz Virja 73-70 (20-22, 23-6, 8-18, 22-24) u utakmici koja je odigrana u sportskoj dvorani u Ivanovcu u dobroj atmosferi i lijepo ispunjenim tribinama.

Bila je to utakmica u kojoj je nakon prvih 20 minuta sve mirisalo na uvjerljivu pobjedu Međimurja (+15 poena prednosti na poluvremenu), ali u nastavku su Virjani pokazali iskustvom i kvalitetom zašto su prošle godine uvjerljivo osvojili naslov.

Međutim, usprkos tome što je Podravac u dva-tri navrata poravnao rezultat u posljednjih deset minuta igre, ekipa Međimurja je pokazala karakter i na kraju u iznimno napetoj završnici zasluženo stigla do prve pobjede i startna dva boda.

Za Međimurje su igrali: Kuzmić 12, M. Novak 17, M. Kranjčec 9, Bartolić, J. Horvat, Drk 16, Golik 2, Gašparić, Rodek, Glumac 11, F. Kranjčec 7. Trener: S. Novak.

U 2. kolu, predstojeće subote 15. listopada, Međimurje gostuje u Križevcima kod Radnika.