6. Trail Sveti Juraj na Bregu – memorijal Stjepan Koraj!

U subotu 20.08.2022. u Malom Mihaljevcu održan je 6. po redu Trail Sveti Juraj na Bregu sa startom i ciljem na terenima PG Geler, u organizaciji AK Međimurje, a pod pokroviteljstvom Općine Sveti Juraj na Bregu. Utrka je to koja se održava u spomen na g. Stjepana Koraja, tragično preminulog trkača i predsjednika AK Međimurje, a ukupno je nastupilo 120 natjecatelja koji su mogli birati nastup na kraćoj dionici od 4,3 km te dužoj od 11,3 km koja je ujedno bila i 15. kolo kupa Sjeverozapadne Hrvatske pa se dio naših članova odlučio za nastup na ovoj utrci.

ANA GORIČANEC UKUPNO 2. NA 4,3 KM

Valja napomenuti da je specifičnost ove utrke da se ostvaren rezultat množi sa koeficijentom za pripadajuću dobnu skupinu te je tako naša Ana iako je prva ušla u cilj sa korigiranim rezultatom za svoju dobnu skupinu ipak završila utrku kao drugo plasirana žena u ukupnom poretku (21:04 min – korigirani rezultat 20:07) iza pobjednice Ane Kresojević (AK Maksimir, 29:51 – 20:03 korigirano) a na trećem mjestu našla se Sandra Sovar (AK Međimurje, 24:46 – 21:31 korigirano). Od naših članova na kratkoj utrci nastupili su još i Joso Perica (26:40) koji je ostvario pobjedu u svojoj kategoriji M70 te Vladimir Sabolić sa rezultatom 22:08. Bravo za Anu, Josu i Vladeka.

REZULTATI NA DIONICI OD 11,3 KM

Na dužoj dionici također nakon korigiranih rezultata u ženskoj konkurenciji pobijedila je Dijana Novak (AK Međimurje) ispred Mirjane Furdi (IND) te Ines Novinić (IND). Naša Jasenka Šimunčić zauzela je odlično 5. mjesto ukupno te je u kategoriji Ž40 ostvarila 3. mjesto. Kod muškaraca pobijedio je Neven Jurković (TK Ivančica), drugo mjesto zauzeo je njegov klupski kolega Vjekoslav Vorih (TK Ivančica) dok se na treće mjesto smjestio Franjo Korošic (TK Maraton 95). Od ostalih naših članova nastupili su još:

• Nikola Stepan – 1:10:57 (M40 – 9)

Bravo i čestitka svim trkačima koji su branili boje našeg kluba na današnjoj utrci. Sljedeća po redu čeka nas Kotoripska petnajstica koja se održava 04.09.2022. te će to ujedno biti i 16. kolo kupa Sjeverozapadne Hrvatske.

G.Š.

2. ŠUMSKI TRAIL, Koprivnica

2. Šumski Trail - Koprivnica

U subotu 20.08.2022. održan je i 2. Šumski Trail u Koprivnici u organizaciji sportske platforme Run man, run. Naš Josip Mijaković na utrci od 18 km bio je prebrz za stršljene te je u vremenu 1:28:33 osvojio odlično 2. mjesto. Ana Sajko sa vremenom od 2:53:55 utrčala je u cilj kao 3. žena na 18 km.

Marta Šimunić nastupila je na utrci od 12 km te u vremenu od 1:20:23 osvojila također odlično 3. mjesto u konkurenciji žena. U istoj utrci nastupili su još Ivana Sirovec (1:23:59 – 8.) i Ivica Bubnjarić (1:31:20 – 42.).

Nažalost, mnoge trkače stršljani su napali i uboli pa su naši Božo, Romano Šegović i Štefica Bubnjarić morali odustati.