Međimurje Press
Sport+

Filip Ude: ‘MEDALJA JE TU I SRETAN SAM ZBOG TOGA‘

Ude je u Kopru u svoju bogatu riznicu dodao 15. medalju iz serije Svjetskog kupa!

Hrvaski gimnastičar Filip Ude zauzeo je treće mjesto na konju s hvataljkama na natjecanju Svjetskog kupa u Koperu, dok je Tijana Korent završila na petom mjestu u finalu preskoka.

Ude je u svoju bogatu riznicu dodao 15. medalju iz serije Svjetskog kupa, a ovo mu je bio 61. nastup u finalu u karijeri. Finale konja s hvataljkama izborio je s najboljom ocjenom kvalifikacija, a u finalu je njegova ocjena od 14,200 ipak bila treća. Slavio je prošlogodišnji prvak Europe, Albanac ruskog podrijetla Matvei Petrov (14,650), dok je s istom ocjenom srebrni bio Ukrajinac Ilja Kovtun.

“Sve je bilo OK do saskoka. Napravio sam C saskok, iako sam imao snage. To mi je u startu uzelo tri desetinke. Ostatak vježbe je bio čist, nemam nikakve zamjerke. Ali, medalja je tu i sretan sam zbog toga”, rekao je Ude.