Komar i Šandor osvojili četvrta mjesta

Četvrtog dana natjecanja na Paraolimpijskim igrama u Parizu hrvatski predstavnici su nastupili u paraatletici, parastolnom tenisu,  paraplivanju, te bocciji.

Najbliže medaljama bili su Davor Komar koji je u bocciji osvojio četvrto mjesto, te Velimir Šandor koji je bio četvrti u bacanju diska.

Počela su i atletska natjecanja za hrvatske paraolimpijce u Parizu. Hrvatske boje na POI u Parizu brani
desetero paraatletičara, a prvi su na borilišta izašli Velimir Šandor u bacanju diska (F52), Matija Sloup u
bacanju kugle (F40), te Marijan Presečan u bacanju kugle (F53).

Šandor je u Pariz doputovao kao dvostruki osvajač paraolimpijskih odličja, te vlasnik srebra sa Svjetskog
prvenstva održanog u Kobeu ove godine. I u Parizu je bio korak do odličja osvojivši četvrto mjesto sa
rezultatom 18.03 metara. Sloup je u kategoriji sportaša niskih rastom osvojio sedmo mjesto bacivši kuglu 10.25 metara što je njegov najbolji rezultat sezone, no slabije od osobnog rekorda koji iznosi 10.60m. Sedmi je na koncu bio i Marijan Presečan u bacanju kugle u kategoriji F53 s rezultatom 7.05.

Hrvatski parastolnotenisači Anđela Mužinić Vincetić, Helena Dretar Karić i Borna Zohil startali su
pobjedama u pojedinačnoj konkurenciji na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Nastupila je i mlada hrvatska paraplivačica Paula Novina (20) koja je zauzela 10. mjesto u kvalifikacijama utrke na 200 mješovito s rezultatom 2:55.74.