MRK Čakovec slavio u Vinkovcima

U svom prvom nastupu u Paket24 Premijer ligi rukometaši Čakovca u Vinkovcima svladali Bjelin Spačvu s rezultatom 36:38

U prvih desetak minuta utakmice igralo se pogodak za pogodak, ispitivala se snaga, ali nakon toga Spačva ubacuje u brzinu više i od 13. do 20. minute zabija osam, a prima samo dva pogotka (13:7). Ali, Čakovec nije planirao odustati. Do kraja prvog dijela svoj su zaostatak smanjili na četiri pogotka zaostatka (18:14).

A odmah na početku drugog poluvremena, Čakovčani zabijaju tri pogotka i približavaju se na samo gol zaostatka. Do 35. minute uspjeli su vratiti susret na sami početak (20:20), a u 43. dolaze i do vodstva (25:26). Činilo se tad da se rukometaši Spačve ipak nisu uspjeli odmoriti i opraviti od europske utakmice jer novi premijerligaš održavao je svoju prednost na dva do tri pogotka prednosti. Ali nisu se Vinkovčani htjeli samo tako predati. Deset sekundi prije kraja dolaze do izjednačenja, ali ipak posustaju u samoj završnici i na kraju ostaju bez bodova na otvaranju nove sezone Paket24 Premijer lige. Najbolji strijelac kod domaće momčadi bio je Filip Mažurana s devet pogodaka, a velikih 17 obrana upisao je Sandro Kolar. Kod Čakovca najbolji Tin Baković s 11 golova.

Ovo je najbolji uvod u subotnji derbi s Varaždinom od 19,30 koji se igra u dvorani Graditeljske škole u Čakovcu.