RK Požega vs MRK Čakovec, 24:29 (12:12)

U prvom gostovanju drugog dijela sezone 23./24. seniori su pokazali veliki karakter i ostvarili važnu pobjedu! Utakmica 15. kola 1. HRL Sjever protiv tradicionalno nezgodnog protivnika RK Požega završila je rezultatom 24:29. Utakmica je bila napeta s izjednačenim rezultatom na poluvremenu (12:12), no naši su igrači uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist u drugom dijelu.

U prvom poluvremenu naši su rukometaši borbenošću, strpljivošću i koncentracijom dostigli početnu prednost protivničke ekipe te na predah otišli s jednakim brojem golova. U drugo poluvrijeme naši seniori ulaze odlučno pa su ovaj put igrači RK Požege stizali rezultat gol za golom u prvih desetak minuta. Nakon toga, naša momčad stvara prednost od +3 pogodaka, koju domaća ekipa više nije dostigla te je utakmica završila s +5 (24:29) za naše rukometaše.

U tvrdoj utakmici naši su seniori pokazali snagu i odlučnost u obrani te raznolikost u napadu.

Pritom je vanjska linija (Hozjan (9), Goričanec (7), Horvatić (2) te Novak (1)) odradila lavovski dio posla, dok su važan doprinos konačnom rezultatu dala krila (Tompić (5), Tkalčec (2)) te Zadravec (3) s pozicije pivota. Trener Josip Borković izrazio je zadovoljstvo zbog konačnog rezultata, ističući važnost ove pobjede za moral i samopouzdanje tima.

Ovom pobjedom nastavljamo s dobrom izvedbom u drugom dijelu sezone, pokazujući snagu i ambiciju za ostanak na vrhu ljestvice.

Seniorska ekipa nema vremena za slavlje, jer se okreće Kup utakmici u srijedu, 14. veljače 2024., kada dočekuje top 3 premijerligaša RK Bjelin Spačva Vinkovci na domaćem terenu u GOC-u u 20h.

MRK ČAKOVEC: Hozjan (9), Friščić, Zadravec (3), Martinez, Tkalčec (2), Kranjec, Sklepić, Vuković, V. Horvat, Novak (1), E. Horvat, Toplek, Tompić (5), Horvatić (2), Goričanec (7)
Trener: Josip Borković

RK POŽEGA: Sesar, Jelovčić, Polanec, Glasnović (1), Gelenčir, M. Antunović (6), Grgurić (2), Zeljko, Sertić (3), Draženović (2), I. Antunović (7), Cota, Ćosić (3)
Trener: Anić Dario