Zimski polumaraton i Mrzli cener!

U nedjelju, 30.01.2022. je u organizaciji TK Marathon 95 održan sve popularniji Zimski polumaraton u sklopu kojeg je održana utrka na 10 km popularnog naziva Mrzli cener. S obzirom da je današnja temperatura bila na vrhuncu oko 10-ak stupnjeva, nije bilo baš previše “mrzlo”, ali je zato bilo užitak trčati po prekrasnom i sunčanom vremenu. Upravo zbog navedenih uvjeta postignut je i niz odličnih rezultata. Ukupno je u obje utrke nastupilo oko 300 natjecatelja. Ovaj Zimski polumaraton specifičan je po starosnom hendikepu odnosno po tome što se starta po starosnim kategorijama. Najprije najstariji trkači, oni s više od 70 godina, a nakon tri minute sljedeća starosna kategorija po pet godina i tako sve do onih mlađih od 40 godina. Tako utrka ima i dvostruke pobjednike – one koji su prvi ušli u cilj te one s najboljim neto vremenom.

Mrzli cener uspješno je završio 171 natjecatelj, a najbolji od svih bio je Martin Štefan (Virovski raneri) koji je pobijedio u vremenu 34:43. Na odlično 2. mjesto plasirao se naš sve bolji Zoran Križanić koji je ciljem prošao u vremenu 35:54 dok se 3. mjestom morao zadovoljiti Aljoša Cipot u vremenu 36:01. Velika čestitka našem Zoranu na odličnoj utrci i vrlo dobrom rezultatu. Bravo!

U ženskoj konkurenciji pobijedila je mlada slovenska trkačica Špela Gonza u vremenu 35:14 ispred Tee Faber (AK Dubrovnik) – 40:45 i trećeplasirane Andreje Gorčan (AK Ormož) – 41:11.

Mrzli cener – muški

• 5. Tomislav Vertuš – 36:30 (seniori – 4.)
  • 7. Karmelo Mrvica – 36:55 (seniori – 6.)
  • 9. Marko Poljanić – 37:02 (seniori – 7.)
  • 11. Goran Šimunčić – 37:19 (seniori – 9.)
  • 12. Krešimir Horvat – 37:37 (veterani – 2.)
  • 14. Tomislav Štriga – 39:00 (veterani – 3.)
  • 27. Krešimir Horvat – 42:15 (seniori – 17.)
  • 43. Tomislav Sabolić – 45:30 (seniori – 24.)
  • 44. David Stepan – 45:34 (seniori – 25.)
  • 48. Neven Horvat – 46:07 (veterani – 14.)
  • 53. Siniša Antončić – 46:41 (veterani – 17.)
  • 54. Neven Šimunčić – 47:02 (veterani – 18.)
  • 64. Mario Sakač – 48:02 (veterani – 21.)
  • 67. Đino Pospišil – 48:11 (veterani – 22.)
  • 70. Vladimir Sabolić – 48:30 (seniori – 34.)
  • 79. Mato Meštrić – 49:56 (veterani – 28.)
  • 84. Davor Toplek – 50-13 (seniori – 39.)
  • 99. Filip Njegovec – 52:14 (seniori – 43.)
  • 104. Marko Krnic – 52:51 (seniori – 45.)
  • 108. Damjan Tomšić – 53:25 (seniori – 46.)
  • 115. Damir Kuzminski – 53:46 (veterani – 39.)
  • 140. Borna Hrastovec – 58:01 (seniori – 55.)
  • 141. Zdravko Hanžek – 58:09 (veterani – 44.)

Mrzli cener – žene:

• 10. Marta Šimunić – 47:14 (seniorke – 6.)
  • 13. Marija Kosi – 48:32 (seniorke – 8.)
  • 19. Ivana Sirovec – 51:51 (veteranke – 7.)
  • 20. Ivana Bunić – 52:01 (veteranke – 8.)
  • 21. Jasenka Šimunčić – 52:18 (veteranke – 9.)
  • 23. Anita Breški – 52:51 (seniorke – 14.)
  • 34. Ana-Marie Pintarić – 55:31(seniorke – 20.)
  • 39. Marina Bača – 57:01 (veteranke – 17.)
  • 40. Nedeljka Hajduk – 57:15 (veteranke – 18.)
  • 48. Aleksandra Pospišil – 59:36 (veteranke – 35.)
  • 49. Mirjana Čilaš – 59:39 (veteranke – 26.)
  • 61. Marina Smrečki – 1:10:20 (seniorke – 31.)
  • 62. Petra Sakač – 1:10:20 (veteranke – 31.)

Na Zimskom polumaratonu sudjelovalo je 145 trkača i trkačica. U poretku s uključenim vremenskim hendikepom, prvi je u cilju bio Dražen Dinjar, a slijede ga Branko Kmetič i Blaž Orešnikdok je kod žena prva u cilj ušla Jasmina Ilijaš, zatim Željka Šaban Miličić i Katarina Kokan.

Najbrži (po neto vremenu) bio je Blaž Orešnik (1:12:31), zatim Ante Živković (1:13:21) i Dražen Dinjar (1:17:15). Kod žena je najbrža bila Jasmina Ilijaš (1:21:38), a slijede ju Željka Šaban Miličić (1:22:41) i Natalija Mašera (1:29:58).

Na polumaratonu smo također imali svoje predstavnike, a najbolji je bio naš novi član Nikola Štefanić koji je u pravoj trening utrci otrčao 1:20:22. Bravo i čestitka našem Nikoli!