Nekategorizirano

2. ML Sjever: Međimurje u porazu s Vindijom pokazalo da može protiv najjačih u ligi!

Iako je poraz protiv varaždinske Vindije 67-73 (21-15, 18-11, 20-22, 8-25) u derbiju susjeda 4. kola 2. ML Sjever teško pao igračima i stručnom stožeru našeg Međimurja, posebice zbog dominacije na terenu gotovo tri četvrtine, glavu treba dići gore. Bili smo za varaždinski sastav koji otvoreno puca na naslov prvaka težak protivnik. Međutim, u skraćenoj rotaciji od samo šest igrača, s obzirom da naša dva-tri igrača kadetsko-juniorskog sastava tek stasaju u seniorskoj košarci, nismo uspjeli doći do nove vrijedne pobjede.

Prve tri odigrane utakmice u ovoj sezoni donijeli su protivnike koji će se boriti za sam vrh. U pobjedi protiv Podravca i porazu protiv Vindije, ekipa koje su aktualni prvak, odnosno ona koja želi naslov, naši košarkaši nisu razočarali kako sebe, tako i sve one koji vole košarku u Čakovcu i Međimurje i navijaju za naš klub.

Za Međimurje su protiv Vindije igrali: Balent, Kuzmić 2, M. Novak 17 (2×3), M. Kranjčec 18 (2×3), Horvat, Drk 1, Golik (kap.) 13 (3×3), Gašparić, Glumac 16, F. Kranjčec. Trener: S. Novak.

Nakon 4. kola na vrhu je Vindija s 3 pobjede, slijede Ivančica, Virka, Podravac, Vedi i Bjelovar s 2, Labrada 1971-Žurko, Međimurje, Radnik i Petar Zrinski s 1 pobjedom i Varteks je na začelju bez pobjede.

Bluekids show na poluvremenu

U sklopu utakmica Međimurje je započelo i s popratnim programom za male i velike gledatelje koji slijedi i u nastavku sezone. Ovaj put priliku su dobili najmlađi od 8 do 13 godina da pokažu koliko su spretni u košarkaškoj vještini vođenja lopte i zabijanja zicera.

Od 8 prijavljenih najspretniji je bio Niko Terek koji je dobio poklon bon za kupnju originalne Blukids NBA hoodice po izboru u njihovom dućanu koji se nalazi u Starom pasažu u Čakovcu, dok su svi prijavljeni sudionici dobili utješne pakete Blukidsa i KK Međimurje Čakovec.