Međimurje Press
Sport+

1. prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu – Promina i Utrka Centrum Mundi 2023 Ludbreg

U subotu, 18.03.2023. je u Drnišu u organizaciji PD Promina na planini Promina održano službeno 1. prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu. To je u biti nova disciplina koja je zamijenila dosadašnje Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze. U sklopu cijelog događaja moglo se nastupiti u više utrka različitih dionica od 11 km do 55 km, a ukupno je u svim utrkama nastupilo oko 400 natjecatelja.

Samo Prvenstvo Hrvatske održalo se na izuzetno teškoj stazi dužine 39 km i s visinskom razlikom od čak 2190 m. U ovoj utrci startalo je 90-ak natjecatelja, a važno je za napomenuti da je u smislu konkurencije svakako bilo i jedno od najjačih dosadašnjih prvenstava s obzirom da su nastupili skoro svi naši trenutno najbolji trail trkači te iznimno jaki dugoprugaši. Budući da su na neki način ovakve utrke i naš “fah”, za ovo Prvenstvo smo se odlučili da nastupimo u najjačem sastavu. Sama utrka bila je izuzetno teška sa samo 3 okrijepe te su mnogi trkači koji su se samo malo precijenili morali čak i odustati jer nisu bili u mogućnosti završiti utrku.

Andrej Hladnik 9.

I u ovoj utrci najbolji od naših je bio Andrej Hladnik koji je do zadnje kontrolne točke oko 30. km bio u poziciji za pobjedničko postolje. U tom trenutku zbog možda malog gubitka koncentracije, a možda i samog obilježavanja staze, on i prijatelj Kristijan Rubinić skrenuli su u krivom smjeru i izgubili mnogo vremena u povratku na stazu. Zbog tog velikog gubitka vremena na kraju su se ipak morali zadovoljiti 8. i 9. mjestom. Andrej je bio 9. u vremenu 4:32:13. Bravo i svakako velika čestitka Andreju na ovoj teškoj utrci.

Naš drugi predstavnik u ovoj utrci bio je Tomislav Vertuš koji je u kontroliranoj utrci na kraju osvojio vrlo dobro 12. mjesto u vremenu 4:35:13. Bravo i za Tomeka, a naš 3. u ovoj utrci koji se bodovao za PH bio je mladi Bruno Hlebar koji je s vremenom 4:42:56 osvojio 18. mjesto. Velika čestitka naravno i Bruni na vrlo dobroj i hrabroj utrci.

AK Varaždin viceprvak Hrvatske u kratkom trailu

S obzirom da se za ekipno PH zbrajaju vremena troje najboljih iz kluba, ukupno vrijeme naših – 13:50:24 bilo je dostatno za 2. mjesto iza ekipe Sljemena (Rogina, Vlašić, Smolić) koji su bili bolji od nas za samo 24 sekunde – 13:50:00. Naravno da čestitka ide i pobjednicima, a posebno još jednom velika čestitka našima jer je ovo zaista velik uspjeh ostvaren u izuzetno teškim uvjetima. Čestitka naravno ide i ostalim našim dečkima koji su uspješno završili utrku:

• 27. Marko Martinčić – 5:20:59
  • 28. Zoran Križanić – 5:21:02
  • 40. Matija Tuđan – 5:39:12

U ženskoj konkurenciji nastupila je i naša Marina Godinić koja je u zadnjoj četvrtini staze zbog bolova u leđima, a i djelomičnog skretanja sa staze također morala odustati. No, svejedno čestitka i našoj Marini na trudu i muci jer zaista nije bilo nimalo lako trčati na ovoj zahtjevnoj stazi.

U utrci na 11 km nastupio je i naš “šofer” Mario Sakač koji istrčao vrlo dobru utrku i s vremenom 1:16:43 osvojio vrlo dobro 20. mjesto od čak 200 natjecatelja. Bravo i za našeg Mareka!

I na kraju još jednom čestitka svima koji su uspješno i hrabro branili boje kluba na ovoj izuzetno teškoj i zahtjevnoj utrci!

Utrka Centrum Mundi 2023 Ludbreg

U subotu, 18.03.2023. je u Ludbregu u suorganizaciji BSV Ludbreg i TZ područja Centar svijeta, a pod pokroviteljstvom grada Ludbrega održana tradicionalna cestovna utrka popularnog naziva Centrum Mundi 2023 Ludbreg. Natjecatelji su mogli odabrati dionice od 4 km ili 10 km, a ukupno je u obje utrke nastupilo oko 280 natjecatelja. I na ovoj utrci nastupilo je dosta naših članova koji su se okušali na zadanim dionicama.

Uvjerljiva pobjeda Simone Jambrošić na 10 km

Utrka Centrum Mundi 2023 - Stjepan Petrović i Marko Poljanić na proglašenju

U ženskoj konkurenciji na 10 km uvjerljivo je pobijedila naša Simona Jambrošić u vremenu 38:29 ispred Anice Sitar (SRD 315 Sjeverozapad) – 44:01 i ispred trećeplasirane Monike Jalšovec u vremenu 48:00. U muškoj konkurenciji najbolji od naših bio Stjepan Petrović u vremenu 36:26, a bolji od našeg Štefa bio je samo pobjednik utrke Neven Jurković (TK Marathon 95) u vremenu 35:26. Na odlično 3. mjesto plasirao se i Marko Poljanić u vremenu 36:58. Bravo za Simonu, Štefa i Marka! Naravno da čestitke idu i svim ostalim našim članovima u ovoj utrci, a koji su osvojili slijedeća mjesta:

Žene :

• 5. Anica Lacković – 48:47 (Ž50 – 1.)
  • 7. Ivana Bunić – 49:41 (Ž40 – 4.)
  • 8. Grozdana Miketek – 49:55 (Ž40 – 5.)
  • 28. Leina Blažunaj – 55:20 (Ž30 – 9.)
  • 37. Martina Horvat – 59:50 (Ž40 – 15.)
  • 39. Elizabeta Haček – 1:00:24 (Ž20 – 4.)
  • 42. Ivana Jurčec – 1:04:10 (Ž30 – 11.)

Muški:

• 16. Tomislav Štriga – 39:44 (M40 – 5.)
  • 30. Hrvoje Balent – 42:47 (M30 – 10.)
  • 32. Kristijan Cesar – 42:55 (M30 – 11.)
  • 43. Tomislav Sabolić – 44:58 (M40 – 15.)
  • 50. Zlatko Dombaj – 45:59 (M50 – 8.)
  • 52. Božo Šegović – 46:20 (M60 – 4.)
  • 57. Romano Šegović – 47:21 (M20 – 7.)
  • 69. Davor Toplek – 48:55 (M30 – 18.)
  • 77. Zoran Bogdanović – 49:54 (M50 – 12.)
  • 79. Dubravko Horvat – 49:59 (M50 – 13.)
  • 91. Srećko Bihar – 51:31 (M40 – 24.)
  • 101. Vladimir Sabolić – 53:52 (M30 – 23.)

Ana Goričanec odlična 2. na 4 km

U utrci na 4 km najbolja od naših je bila mlada Ana Goričanec koja je osvojila 2. mjesto u vremenu 17:08, a bolja od nje bila je samo Dubravka Horvat u vremenu 16:35 dok je treće mjesto osvojila Lucija Saćer (AK Fit) – 17:23. U muškoj konkurenciji najbolji od naših je bio Ivan Avirović na 5. mjestu u vremenu 14:32. Bravo za Anu i Iveka, a naravno da čestitke idu i svima ostalima našima u ovoj utrci koji su osvojili:

• 6. Zara Klopotan – 18:09 (Ž19 – 3.)
  • 14. Mihaela Dukić – 21:20 (Ž20 – 2.)
  • 17. Ella Bogdanović – 21:43 (Ž20 – 3.)
  • 19. Snježana Đurin – 21:51 (Ž50 – 2.)
  • 21. Renata Vusilović – 21:56 (Ž50 – 3.)
  • 23. Ena Benković – 22:21 (Ž19 – 6.)
  • 25. Violeta Đuranec – 22:32 (Ž40 – 5.)
  • 30. Nedeljka Hajduk – 22:53 (Ž60+ – 1.)