Erik Fabian Kaurin državnim rekordom do pobjede na Grand Prixu Dubai 2024.

DUBAI – Hrvatski paraatletičar Erik Fabian Kaurin (F46) pobijedio je u bacanju kugle s novim državnim rekordom 15.49 m na prvom ovosezonskom WPA Grand Prix mitingu održanom u Dubaiju.

U istoj disciplini nastupio je i Luka Baković osvojivši srebro s osobnim rekordom 15.22m. I Erik Fabian i Luka bacali su dalje od Lukinog prijašnjeg državnog rekorda koji je iznosio 15.20m.

Bivši europski prvak i osvajač svjetske bronce Matija Sloup je u bacanju kugle u kategoriji F40-41 bio drugi s rezultatom 10.07m. Slavio je Kinez Jun Huang bacivši kuglu 11.42 metara.

Drugo mjesto je osvojio i Miljenko Vučić, bivši europski prvak te bivši svjetski doprvak u kategoriji slijepih i slabovidnih. Vučić je u bacanju kugle F11-12 zauzeo drugu poziciju s rezultatom 12.59. Bolji od njega bio je Latvijac Emils Dzilna sa 13.87m.

Radovan Halas (F51) plasirao se na drugo mjesto u bacanju čunja s rezultatom 29.04m.

Treći u utrci na 400m T38 bio je Antonio Kosmat sa 59.46, a Antonio se natjecao i u utrci na 1500m T37-38 gdje je sa 5:43.65 zauzeo šesto mjesto.

Jedina hrvatska paraatletičarka u Dubaiju Ivana Purkić (F38) plasirala se na četvrto mjesto u bacanju diska (F11-37-38-40-41) sa 28.43m (744 bodova).

Četvrti u bacanju koplja F52-53-54 bio je Marin Županović (F54) s hicem 22.52m (715 bodova).

Hrvatski paraolimpijac Velimir Šandor natjecao je u bacanju kugle F53 zauzevši četvrto mjesto, no po završetku natjecanja reklasificiran je u svoju prvotnu natjecateljsku kategoriju – F52 – u kojoj je i osvojio dvije paraolimpijske medalje u bacanju diska.

Na prvom od sedam Grand Prix mitinga u 2024. godini nastupilo je više od 570 natjecatelja iz 71 države među kojima i devet hrvatskih paraatletičara.

Idući Grand Prix miting je na rasporedu u Tunisu od 5. do 7. veljače, a do lipnja će natjecanja biti i u Jesolu, Xalapi, Marakešu, Nottwilu i Parizu.

Ove sezone na rasporedu j i WPA Svjetsko prvenstvo koje će biti održano od 17. do 25. svibnja u japanskom Kobeu, a vrhunac sezone su Paraolimpijske igre u Parizu čiji je otvaranje na rasporedu 28. kolovoza.