Dana 21. siječnja 2026. godine u Čakovcu je održana 2. sjednica Izvršnog odbora Međimurskog nogometnog saveza pod predsjedanjem Kristijana Antolovića. Nakon usvajanja zapisnika s posljednje održane sjednice, uslijedila je rasprava po točkama dnevnog reda.
Usvojeno je financijsko izvješće nedavno završenog Klupskog prvenstva Međimurja u malom nogometu uz osvrt na organizaciju i cjelokupno natjecanje. Temeljem prethodne odluke kojom se sva dobit od turnira (ulaznice, ugostiteljske usluge…) raspodjeljuje sudionicima u seniorskoj kategoriji donijeta je odluka kako će svi klubovi biti nagrađeni sa 650 eura.
Članovi Izvršnog odbora dotaknuli su se i Dana međimurskog nogometa koji će se ove godine održati 28. siječnja u Centru za kulturu Čakovec u 18 sati. Organizacija svečanosti protiče prema zacrtanom planu i sve će biti spremno za još jedan praznik međimurskog nogometa na kojem će se proglasiti najbolji nogometaši i nogometašice te ostali djelatnici u nogometu za 2025. godinu.
Jednoglasno su usvojene i imenovane Komisije Izvršnog odbora MNS-a za mandatno razdoblje 2025.-2029., kao i prijedlozi odluke o nositeljima kvalitete za seniore i mlađe uzraste, te prijedlozi početaka proljetnog dijela sezone 2025/26. Nositelj kvalitete kod seniora je NK Graničar iz Kotoribe, a kod mlađih uzrasta NK Međimurje iz Čakovca, dok je ŽNK Međimurje-Čakovec nositelj kvalitete za ženski nogomet.
Plenum klubova za sve međimurske nogometne lige održat će se 26. veljače, a natjecateljske aktivnosti nastavljaju se četvrtfinalom Međimurskog nogometnog kupa koje je na rasporedu 1. ožujka. Međimurska Premier NL, 1. MNL, 2. MNL i mlađi uzrasti počinju 8. ožujka, 3. MNL (A i B) 22. ožujka), dok veterani i žene nastavljaju od 5. travnja.
Raspravljalo se još o Pravilniku za određivanje nositelja kvalitete kojeg bi zbog što veće objektivnosti trebalo revidirati i modificirati, te o sve većem broju inozemnih igrača u međimurskim klubovima i kako zaštititi produkte domaćih nogometnih škola.
Tajnik MNS-a: Igor Križarić

