Košarka: Međimurje pobjednički u Đurđevcu

Košarkaši Međimurja uspješno su odradili gostovanje u Đurđevcu kod domaće Mladosti u sklopu 20. kola 2. ML Sjever. Svladali su domaću ekipu rezultatom 71-85 (14-21, 22-14, 12-25, 23-25).

Bila je to najbolja utakmica Međimurja u nastavku sezone. Mladost je zaigrala dobro u posljednja dva-tri kola i stoga je ova uvjerljiva pobjeda dokaz da međimurski košarkaši mogu puno bolje nego je to bio slučaj u prethodnih nekoliko utakmica.

Već u prvoj, kao i u drugoj četvrtini Međimurje se odlijepilo, najviše na +9 koševa razlike i povelou 17. minuti 35-26 uz izvrsnu igru Pađana pod košem uz jedan ubačaj trice, kao i naše bekovske linije. Međutim, nakon nerealiziranog zicera našeg kluba za povećanje vodstva na +11, domaćin je zabio tricu i do kraja poluvremena napravio seriju 10-0 za svoje minimalno vodstvo 36-35.

U drugom poluvremenu odigrali smo najboljih 20 minuta ove sezone i na vrijeme prelomili utakmicu u svoju korist. Odmah smo preuzeli prednost koja je neko vrijeme ipak bila na 5-6 poena, a domaćin je pokušavao uhvatiti priključak.

Konačno smo utrli put prema pobjedi u zadnje tri minute u 3. četvrtini, kada su razigrani bekovi Novak i Kuzmić, te Glumac i junior Zaspan na centarskim pozicijama, s nekoliko uzastopnih odličnih akcija i poena, kao i cijela petorka odličnom igrom u obrani, osigurali +12 koševa razlike nakon 30 minuta igre.

Međimurje nije ispuštalo gas cijelu zadnju četvrtinu i nisu uopće dopustili Mladosti bilo kakvu priliku da se vrati u susret. Prednost se održavala na 10-15 poena, da bi na kraju Međimurje slavilo 12. prvenstvenu pobjedu ove sezone 85-71.

Za Međimurje su u Đurđevcu igrali: Balent -, Kuzmić 22 (2×3), M. Novak 23 (1×3), M. Kranjčec 4, Bartolić -, Zaspan 6, Hren 2, Gašparić -, Glumac 15 (1×3), F. Kranjčec 4, Pađan 9 (1×3). Trener: S. Novak.

Rezultati 20. kola: Mladost (Đ) – Međimurje 71-85, Radnik – Koprivnica 123-58, Varaždin – Vedi 97-56, Podravac – Labrada 1971-Žurko 118-72, Ivančica – Virka 85-58, Bjelovar – Petar Zrinski 90-64.

U 21. kolu Međimurje ponovno gostuje, ovaj put u subotu 2. ožujka u Koprivnici.