Tesa Balog prvakinja, Dalia Šestak viceprvakinja Balkana

Tesa Balog i Dalia Šestak, članice Karate kluba Globus Čakovec, osvojile su medalje na Prvenstvu Balkana za mlađe uzraste koje je od petka do nedjelje održano u Istanbulu s više od 1.650 natjecatelja iz 12 zemalja.
Tesa je osvojila prvo mjesto u kategoriji djevojčica u dobi od 11 godina iznad 44 kg pobijedivši protivnice iz Turske, Bugarske, BiH i Srbije te u finalu još jednu protivnicu iz Turske. Tesi je to druga medalja s prvenstava Balkana. Nakon prošlogodišnje bronce, ove godine okitila se zlatom.

Dalia je u kategoriji 10-godišnjakinja do 40 kg najprije pobijedila protivnicu iz BiH, zatim dvije protivnice iz Turske i u polufinalu Crnogorku. U finalu je izgubila od druge predstavnice Hrvatske za konačno drugo mjesto i srebrnu medalju.
Leon Novak osvojio je 7. mjesto nakon dvije pobjede i nakon poraza.
Na turniru su još nastupili Evan Novak i Petar Filipović, ali uz nedostatak sportske sreće nisu uspjeli doći do plasmana.
Natjecatelje je vodio trener Mladen Vizinger.