Međimurje Press
Policija

Policijske vijesti za ponedjeljak, 12. kolovoza 2024. godine

Lažnim ugovorima o povlaštenim štednjama s visokim kamatnim stopama 50-godišnjakinja oštetila deset osoba za 700 000 eura

Slika /ILUSTRACIJE MUP NOVE 2021/euri 2.jpg

Osumnjičena se u svojstvu djelatnice, odnosno bivše djelatnice banke u Čakovcu, lažno predstavljala kao visokopozicionirana zaposlenica, a sve s ciljem da za sebe pribavi znatnu imovinsku korist

Temeljem zahtjeva nadležnog državnog odvjetništva, policijski službenici Službe kriminalističke policije Policijske uprave međimurske dovršili su kriminalističko istraživanje nad 50-godišnjakinjom zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela prijevara i krivotvorenja isprava.

Naime, u razdoblju od travnja 2021. do svibnja 2024. godine osumnjičena se u svojstvu djelatnice, odnosno bivše djelatnice banke u Čakovcu, lažno predstavljala kao visokopozicionirana zaposlenica, a sve s ciljem da za sebe pribavi znatnu imovinsku korist. Tijekom spomenutog inkriminiranog razdoblja nudila je mogućnost ugovaranja povlaštenih štednji uz visoke kamatne stope, a kada su joj oštećeni povjerovali te joj predali novac, zadržala ga je za sebe. Ujedno, kako bi oštećene uvjerila te ih potom držala u zabludi kako se doista radi o depozitu i oročenju novca u banci, sačinila je lažne ugovore o oročenom depozitu.

Na opisani način osumnjičena je oštetila ukupno 10 osoba s područja Međimurske, Varaždinske i Zagrebačke županije za iznos nešto veći od 700 000 eura.

Protiv osumnjičene 50-godišnjakinje zbog počinjenja kaznenih djela prijevara i krivotvorenja isprava, podnijet će se kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu. Osumnjičena se trenutno nalazi u istražnom zatvoru zbog počinjenja kaznenih djela zlouporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju.

Ovo kriminalističko istraživanje nastavak je istraživanja kaznenih djela zlouporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju, o čemu smo izvijestili priopćenjem iz lipnja ove godine pod naslovom Bankarice lažnim štednjama oštetile banku za gotovo 2 milijuna eura.

Tijekom prošlotjednog nadzora brzine utvrđeno 178 prekršaja nepropisne brzine kretanja

Slika /ILUSTRACIJE MUP NOVE 2021/Akcija brzina.jpg

Najveća izmjerena brzina kretanja vozila od 210 km/h izmjerena je na autocesti A4 (Goričan – Zagreb) u visini naselja Sveti Križ, gdje je ograničenje brzine 130 km/h

Policijski službenici svih policijskih postaja Policijske uprave međimurske od 5. do 11. kolovoza proveli su aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 264 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:
– 178 prekršaja nepropisne brzine kretanja i to;
– tri prekršaja prekoračenja brzine kretanja u naselju koja je do 10 km/h veća od dopuštene,
– 109 prekršaja prekoračenja brzine kretanja u naselju koja je od 10 do 20 km/h veća od dopuštene,
– 51 prekršaja prekoračenja brzine kretanja u naselju koja je od 20 do 30 km/h veća od dopuštene,
– 10 prekršaja prekoračenja brzine kretanja u naselju koja je od 30 do 50 km/h veća od dopuštene,
– tri prekršaja prekoračenja brzine kretanja izvan naselja koja je od 30 do 50 km/h veća od dopuštene,
– dva prekršaja prekoračenja brzine kretanja izvan naselja koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene,
– sedam prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
– prekršaj nepropisnog kretnja vozilom (proklizavanje kotača – “startanje”),
– pet prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
– prekršaj nepostupanja po znaku policijskog službenika,
– osam prekršaja nepropisnog korištenja mobitela za vrijeme vožnje,
– tri prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
– četiri prekršaja upravljanja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje,
– jedan prekršaj upravljanja motornim vozilom za vrijeme zabrane upravljanja,
– 27 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa i
– 29 ostalih prekršaja.

Najveća izmjerena brzina kretanja vozila u naseljenom mjestu od 89 km/h izmjerena je u Podbrestu, Ulici Marka Kovača. Na tom dijelu prometnice ograničenje brzine je 40 km/h. Prekršaj prekoračenja brzine kretanja utvrđen je u srijedu, 7. kolovoza u 11:24 sati, kod 22-godišnje vozačice osobnog automobila, čakovečke registarske oznake.

Najveća izmjerena brzina kretanja vozila izvan naseljenog mjesta od 210 km/h izmjerena je na autocesti A4 (Goričan – Zagreb) u visini naselja Sveti Križ, gdje je ograničenje brzine 130 km/h. Prekršaj prekoračenja brzine kretanja utvrđen je u utorak, 6. kolovoza u 16:20 sati, kod 30-godišnjeg vozača osobnog automobila, varaždinskih registarskih oznaka.

(Radovan Gačal)

Vezani članci

Komentirajte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnovije vijesti iz Međimurja
Decoration sticker
Decoration sticker
Decoration sticker