Međimurje Press
Općina Strahoninec

Završna faza uređenja Ulice Josipa Bajkovca u Strahonincu

U okviru unaprjeđenja komunalne infrastrukture, Ulica Josipa Bajkovca u Strahonincu uskoro će dobiti završni sloj prometnice i pješačku stazu. Radovi, koji su dio planskog poboljšanja cestovne mreže u naselju, počet će odmah nakon službenog uvođenja izvođača u posao.

Potpisan je ugovor s izvođačem radova, tvrtkom Gradax d.o.o. iz Čakovca, koju zastupa direktor Dražen Igrec. Prema ugovoru, svi radovi trebali bi biti dovršeni u roku od četiri mjeseca.

U prethodnoj fazi projekta već su ukopane vodovodne, kanalizacijske, plinske i električne instalacije, postavljeni rubnici te asfaltiran kolnik u dužini od 176 metara i širini od 5,75 metara. Nova faza radova obuhvatit će postavljanje završnog sloja asfalta te izgradnju pješačke staze s obje strane prometnice, čime će se dodatno poboljšati sigurnost i udobnost svih sudionika u prometu.

Po završetku građevinskih radova, prometnica će biti označena horizontalnom signalizacijom, uključujući oznake za vozače i pješake, a dodatno će se postaviti i novi prometni znakovi. Ukupna širina prometnog koridora nakon završetka svih radova iznosit će 10,5 metara.

Ovim projektom stanovnici Strahoninca dobit će modernu i sigurnu prometnicu, prilagođenu potrebama pješaka i vozača, što će značajno unaprijediti kvalitetu života u ovom dijelu naselja.

Grad_situacija (1)

Općina Strahoninec

 

 

Vezani članci

Komentirajte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnovije vijesti iz Međimurja