Nekategorizirano

Iz Meksika s pet medalja: Globusovci izvanredni na Svjetskoj ligi u Cancunu

Na turniru Svjetske lige za mlade u meksičkom Cancunu članovi Karate kluba Globus Čakovec – Mala Subotica osvojili su čak pet medalja – od čega dva zlata, jedno srebro i dvije bronce.

Unatoč dalekom putovanju i sedam sati vremenske razlike Globusovci su ostvarili vrhunske rezultate prikazavši na tatamiju plodove marljivog treniranja.
Sven Strahija u juniorskoj je kategoriji do 76 kg osvojio prvo mjesto nakon dvije uvjerljive startne pobjede nad predstavnicima Meksika i Gvatemale, da bi u napetim polufinalnim i četvrtfinalnim borbama svladao Španjolca i Nijemca. U finalu je dominantno poveo 8:0 protiv Amerikanca nakon čega se borba automatski prekida zbog bodovne razlike. Njegovu finalnu pobjedu Svjetska karate federacija (WKF) na svojim je stranicama proglasila najimpresivnijom pobjedom dana u svim kategorijama.
Aida Trstenjak je nakon slobodnog prvog kola među juniorkama do 48 kg svladala Amerikanku, Kolumbijku, Talijanku te u finalu Nijemicu (2:0) za zlatnu medalju.
Do finala je stigao i Ervin Šoltić među kadetima iznad 70 kg. Naklon slobodnog prvog kola pobjeđuje predstavnike Meksika, Slovačke i Gvatemale. U finalu je bolji bio predstavnik Francuske.
Petar Slukić je nakon slobodnog prvog kola u kadetskoj kategoriji do 70 kg uvjerljivo pobijedio predstavnike Kostarike i Perua stigavši time do polufinala gdje ga je u neizvjesnoj borbi zaustavio Čileanac (0:1). U borbi za broncu svladao je Amerikanca 5:0.
Paulina Magdalenić je nakon slobodnog prvog kola u kadetkinjama do 61 kg prošla predstavnice Meksika i Kostarike. U polufinalu ju je porazila kasnija pobjednica iz Danske. Broncu je ostvarila pobijedivši Meksikanku 9:1.
Nastupila je i juniorka Laura Strahija, koja se nakon bolesti tek vratila na tatami te je odlično odradila prvu borbu, nakon čega je poražena u drugom kolu.
Natjecatelje je vodio trener Dejan Slukić.
Na turniru je nastupilo 719 natjecatelja iz 55 zemalja.
Turnir Svjetske lige u Cancunu bio je pretposljednji turnir Svjetske lige. Završni će se održati u Veneciji u prosincu.