Međimurje Press
Ekologija

MEĐIMURSKA PRIRODA: Što je sova vidjela? #38

Međimurski čuvari prirodi za vrijeme terenskog rada koriste između ostalog i foto kamere kako bi snimili život divljih životinja. Kamere se postavljaju na različita prirodna staništa. Tako se divlje životinje prate bez uznemiravanja.

U trideset i osmoj epizodi glavni glumac je mužjak srne. Tijekom rasta  njegovi rogovi prekriveni su bastom. Završetkom procesa mineralizacije rogova te smanjenjem protoka krvi i nestajanjem krvotoka počinje postupno odumiranje kože basta koju skidaju trljajući se o koru drveća.

Sve dosadašnje epizode iz serijala „Što je sova vidjela?‟ kao i drugi sadržaji na temu zaštite dostupni su besplatno na YouTube platformi i kanalu Međimurske prirode.

Zainteresirana javnost može vlastita opažanja fotografirati i dojaviti Međimurskoj prirodi preko rubrike Dojava čuvarima prirode ili Fotografija mjeseca na mrežnoj stranici www.medjimurska-priroda.info.

Poveznica za video: https://youtu.be/U91wTCjeJCc

Roberta Radović

Vezani članci

Komentirajte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnovije vijesti iz Međimurja