Međimurje Press
Udruge

Podrška djeci u učenju i razvoju

Program “Dajmo im šansu” ponovno dostupan djeci s područja Čakovca, Male Subotice, Strahoninca i Selnice, dostupan kroz cijelu godinu

Udruga ANA – Udruga za pomoć djeci i obiteljima i idući tjedan, od 17. do 21. studenoga 2025., nastavlja s provedbom programa “Dajmo im šansu”, namijenjenog djeci s područja grada Čakovca te općina Mala Subotica, Strahoninec i Selnica.

Program se provodi kroz individualne i male grupne susrete, a cilj mu je pružiti djeci podršku u učenju, pisanju domaćih zadaća, razvijanju radnih navika te jačanju samopouzdanja u školskoj svakodnevici.

Roditelji i djeca mogu se javiti Udruzi radi dogovora o terminu i mjestu održavanja aktivnosti — radionice i susreti mogu se, prema potrebi, organizirati u mjestu prebivališta djeteta, u školskim prostorima, društvenim domovima ili drugim dogovorenim prostorima.


Djeci treba podrška, a ne pritisak

Program “Dajmo im šansu” osmišljen je kao oblik izvaninstitucionalne podrške koja povezuje obrazovanje, igru i razumijevanje djetetovih individualnih potreba.
Djeca u programu imaju priliku učiti na način koji je njima blizak, u poticajnoj i opuštenoj atmosferi, uz stručno vodstvo suradnika i studenata pedagoških i društvenih usmjerenja.

Kroz godine provedbe pokazalo se da ovaj pristup ne donosi samo bolji uspjeh u školi, nego i snažniju vjeru djece u vlastite sposobnosti, bolje međusobno razumijevanje u obitelji i razvoj emocionalne stabilnosti.


💬 Izjava predsjednice Udruge ANA – Ane Duga

„Program Dajmo im šansu nastao je iz jednostavne, ali duboke potrebe – da svako dijete dobije podršku kad mu je teško i da osjeti da nije samo.
Svako dijete zaslužuje priliku da vjeruje u sebe, a svaka obitelj zaslužuje osjećaj da ima nekoga tko razumije njihove izazove.
Ponosni smo što program provodimo već niz godina u Međimurju i što vidimo koliko topline, napretka i osmijeha donosi našoj djeci.
Hvala svima koji prepoznaju vrijednost ovog rada – jer kada pomognemo jednom djetetu, jačamo cijelu zajednicu.“ 🌿


 Zahvala partnerima i podržavateljima

Udruga ANA zahvaljuje Gradu ČakovcuMeđimurskoj županiji, te općinama Selnica, Strahoninec i Mala Subotica na kontinuiranoj podršci i razumijevanju.
Zahvaljujući njihovoj otvorenosti i suradnji, program se i dalje uspješno provodi u zajednicama koje prepoznaju važnost obrazovne, socijalne i emocionalne podrške djeci.

Za dogovor i više informacija:
udruga.ana@gmail.com

Vezani članci

Komentirajte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnovije vijesti iz Međimurja