Šest naslova prvaka Hrvatske za Globusovce u Jastrebarskom

Za vikend je u Jastrebarskom održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste u borbama na kojemu je nastupilo 750 natjecatelja iz 77 klubova. Članovi Karate kluba Globus Čakovec – Mala Subotica osvojili su šest zlatnih medalja, jedno srebro i tri bronce.
Naslove prvaka Hrvatske osvojili su Tesa Balog (djevojčice 11 godina +50 kg), Tino Panić (dječaci 14 godina, -47 kg), David Bermanec (dječaci 14 godina -63 kg), Mara Brnadić (djevojčice 9 godina -37 kg), Dalia Šestak (djevojčice 10 godina +42 kg) i Petar Slukić (dječaci 14 godina -71 kg), kojemu je to bio peti naslov na državnim prvenstvima.
Viceprvak Hrvatske postao je Evan Novak (dječaci 13 godina -44 kg), dok su brončane medalje osvojili Tena Vurušić (djevojčice 13 godina +59 kg), Lucija Kovačić (djevojčice 8 godina -30 kg) i Tonka Panić (djevojčice 8 godina -27 kg).
Time je KK Globus bio jedan od najuspješnijih klubova na održanom prvenstvu. Nastupili su još Leon Novak, Petar Filipović i Martin Dolar, ali uz nedostatak sportske sreće nisu uspjeli doći do plasmana.
Natjecatelje su vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger.