Međimurje Press
Policija

VOZAČI OPREZ: Divljač na cesti!

U posljednja dva dana na području Policijske uprave međimurske evidentirano je pet naleta vozilima na divljač te stoga upozoravamo vozače da povećaju oprez i pripaze na iznenadnu pojavu divljači na cesti.

Naleti na divljač evidentirani su na prometnicama između Otoka i Preloga, Murskog Središća i Hlapičine, Svetog Križa i Preloga, te u Podturnu i Lopatincu.

U prometnim događajima nije bilo ozlijeđenih osoba, no u svim slučajevima je nastala materijalna šteta.

Kako bi se spriječili ovakvi događaji, kao i neugodnosti zbog šteta koje nastaju naletom vozila na divljač,  potrebno je pridržavati se prometnih propisa glede ograničenja brzine kretanja vozila, predviđati moguće opasnosti i pratiti znak upozorenja ”divljač na cesti”,  a koji označavaju područje na kojima divljač često prelazi preko ceste.

Naime, divljač u svojoj dnevnoj i sezonskoj migraciji prelazi prometnice svih kategorija, od lokalnih cesta pa čak do autocesta, čime se povećava opasnosti od naleta vozila na divljač. Tijekom cijele godine policija evidentira takve štetne događaje u prometu, a posebno je to izraženo u večernjim i ranojutarnjim satima.

Napominjemo da vozač vozila, koji sudjeluje u naletu na životinju na cesti, odgovara sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama, ukoliko se utvrdi da je do naleta došlo zbog kršenja prometnih propisa i pravila, odnosno ako je vozio neprilagođenom brzinom kretanja.

Radovan Gačal

Vezani članci

Komentirajte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnovije vijesti iz Međimurja