Međimurje Press
Udruge

Članovi Udruge slijepih Međimurske županije u raznim posjetima

Posjeti raznim relevantnim udrugama, ustanovama i institucijama jedna su od aktivnosti koje Udruga slijepih Međimurske županije provodi u sklopu programa „Kvalitetniji život slijepih osoba u Međimurskoj županiji“. Program sufinanciraju Međimurska županija, Grad Čakovec i Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.

U veljači, povodom Dana otvorenih vrata, članovi udruge posjetili su Centar dr. Rudolfa Steinera u Donjem Kraljevcu, gdje su sudjelovali na predavanju „Biodinamika & ayurveda“, a koje su održali nj. e. g. Raj Kumar Srivastava, veleposlanik Indije u Republici Hrvatskoj i dr. sc. Dijana Posavec, ravnateljica Centra dr. Rudolf Steiner.

U ožujku, također povodom Dana otvorenih vrata, srdačno su ih dočekali u Udruzi za sindrom Down Međimurske županije u Novom Selu Rok.

U svibnju su posjetili ekonomiju Gospodarske škole Čakovec, gdje su naučili više o sadnji i zaštiti bilja te razgledali što prodaju u sklopu svoje prigodne prodaje.

U lipnju su posjetili Međimursku udrugu za ranu intervenciju u djetinjstvu „MURID“, razgledali su njihove nove prostore, upoznali se s njihovim radom te stekli nova poznanstva.

U kolovozu su posjetili Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije, odnosno Centar DOSTI u Podturnu. Razgledali su njihove prostore te im se prezentiralo pružanje dnevnog i poludnevnog boravka, raznovrsnih terapija, vježbanja i društvenih aktivnosti koje se provode u Centru.

U listopadu su posjetili Dom za starije i nemogućne osobe Depadansa u Čakovcu, upoznali su se s njihovim radom, uslugama i aktivnostima, razgledali prostore Doma te se informirali o mogućnostima i uvjetima smještaja u Dom te Dnevni boravak.

VODITELJICA PROGRAMA

Marina Krištofić

 

Vezani članci

Komentirajte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnovije vijesti iz Međimurja
Decoration sticker
Decoration sticker
Decoration sticker