Međimurje Press
Kultura i obrazovanjeVijesti

Uspješni sportaši FOI-ja na prijemu kod predsjednika Republike Hrvatske

Studenti Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike Sara Sušac, Karla Franović i Petar Znika sudjelovali su jučer, 21. studenog 2023. na svečanom prijemu kod predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, koji je održan na Pantovčaku u Zagrebu. Svečanosti su prisustvovali hrvatski studenti osvajači medalja na europskim prvenstvima ili svjetskim igrama, a u pratnji naših studenata bio je dr. sc. Damir Vučić, mentor FOI-jevih studenata na svim sportskim natjecanjima.

Studenti FOI-ja nastupali su za reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu na Europskom sveučilišnom prvenstvu koje se održalo u srpnju ove godine. Kao osvajači medalja pozvani su od strane Predsjednika na prijem, kako bi im dao podršku da i dalje ustraju u svom sportu, unatoč obvezama koje imaju na Fakultetu. Naime, Sveučilište u Zagrebu obranilo je titulu prvaka Europe u sveučilišnom sportu, što do sada nije uspjelo niti jednom europskom sveučilištu. Sara i Karlo osvojili su srebro u stolnom tenisu, dok je Petar s muškom stolnoteniskom ekipom osvojio broncu. Tako je naših troje FOI-jevaca ušlo u ovo probrano društvo najboljih studentskih sportaša u protekloj godini na razini Hrvatske!

„Ovo što vi radite je lijepo, afirmativno za Hrvatsku, za hrvatsko sveučilište u cjelini i ja vas u tome podržavam“ – poručio je na jučerašnjem prijemu predsjednik Republike Zoran Milanović studentima osvajačima medalja na Europskim sveučilišnim prvenstvima 2023. godine i Svjetskim sveučilišnim igrama održanim u Chengdu. Čestitavši studenticama i studentima na sportskim uspjesima, predsjednik Milanović rekao im je da zna koliko je teško, vrlo često i nemoguće spojiti fakultetske obaveze s obvezama kvalitetnoga i vrhunskog sporta. „Moje poštovanje za ovo što radite je duboko. Ja ovdje viđam i primam puno ljudi, svatko je ovdje s nekakvim razlogom i uvijek gledam koliko je truda, odricanja, samoprijegora, rizika i neizvjesnost uloženo u nečiji životni put i u nečije rezultate, to nije svugdje isto“ – rekao je predsjednik Milanović u prigodnom obraćanju.

Prorektorica Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Jasenka Ostojić istaknula je iznimne sportske rezultate svih sveučilišta u Republici Hrvatskoj, a posebno Sveučilišta u Zagrebu. U tom smislu, rekla je da je Europska sveučilišna sportska asocijacija dodijelila Sveučilištu u Zagrebu nagradu za najaktivnije u Europi dva puta te nagradu za najuspješnije sportsko sveučilište u Europi tri puta. Inače je više od 430 studenata iz Hrvatske kroz dva mjeseca sudjelovalo je na čak 12 Europskih sveučilišnih prvenstava na kojima su ostvarili izvrsne rezultate s ukupno osvojenih 39 medalja.

Našim studentima još jednom iskreno čestitamo na ovim uspjesima i želimo im puno sreće i uspjeha u karijeri!

Foto: Hrvatski akademski sportski savez

Vika Kerekeš

Vezani članci

Komentirajte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnovije vijesti iz Međimurja
Decoration sticker
Decoration sticker
Decoration sticker